نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

نمایشگاه عکس بدرقه سردار به همت باشگاه عکاسان جوان و حمایت منطقه آزاد کیش در مرکز همایشهای بین المللی جزیره کیش افتتاح شد.به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، آثارعکاسان سراسر کشور از ورود پیکر مطهر این شهید والا مقام به ایران تا زمان خاکسپاری، در کیش به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه که به همت باشگاه عکاسان جوان و با حمایت منطقه آزاد کیش بر پا شد ۷۴تصویر از میان ۱۲۰۰اثر ارسالی به دبیرخانه این رویداد، پس از سه مرحله داوری به نمایشگاه راه پیدا کردند و جلوه های عشق و ارادت مردم ایران در آیین بدرقه سردارد از لحظه ورود تا مراسم خاکسپاری در مرکز همایشهای بین المللی کیش به نمایش گذاشته شد.

شهید _ نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد
غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین نمایش آثارعکاسان در نمایشگاه عکس بدرقه سردار ضمن درود به ارواح پاک شهدای اسلام و انقلاب و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، راز ماندگاری سردار سلیمانی در قلبها را تواضع، ایمان و ادب عنوان کرد و افزود: نام و یاد سردار چنان در قلبها جای گرفته است که یادش برای ما و جبهه مقاومت ماندنی شد.
شهید _ نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

مظفری با ابراز خرسندی از اینکه سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این رویداد سهمی هرچند کوچک داشته است افزود: امیدوارم با یاری خداوند متعال توفیق داشته باشیم تا ارزشها را پاس بداریم، در عمل نیز یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و در استمرار راه آنها تلاش کنیم.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با اشاره به خدمات سردار سلیمانی در طول سالهای دفاع مقدس، این شهید بزرگوار را شخصیتی جهادی شجاع و خستگی ناپذیر عنوان کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی که سردار و معمار بزرگ انهدام لقب گرفته بود با روحیه دینی و انقلابی خود در قلب مردم نفوذ کرد و مردم مجذوب او شدند.

پورعلی در توصیف بیشتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:سردار، مبارزی سخت کوش بود که در گوشه گوشه عرصه های مقاومت چهره و نام و خدماتش زبانزد مردم شد و آزادهای سربلند که در اوج محبوبیت، هیچگاه اسیر قدرت نشد.

شهید _ نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

وی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری، شخصیت جهادی از ویژگیهای برجسته سردار است که به عنوان چهره بین المللی نهضت مقاومت، درسطح ملی و منطقه ایی، باید سرلوحه و الگوی زندگی همگان باشد.

سعید پورعلی همچنین از برپایی این تور نمایشگاهی در سایر مناطق آزاد و مراکز استانها به همت سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: این آثار با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز در یکی از گالریهای برجسته تهران برای علاقمندان نمایش داده میشود و پایان بخش این تور نمایشگاهی در شهر کرمان خواهد بود.

حجت السلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز با اشاره به تعابیر بزرگان از ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی گفت: از سردار سلیمانی نه به عنوان فرد بلکه به عنوان یک مکتب، شخصیتی جامع و سید شهدای مقاومت یاد شده است که برای شناخت و معرفی سردار سلیمانی نیازمند کارهای علمی، پژوهشی و استفاده از ابزار هنری مانند چنین نمایشگاههایی هستیم.
شهید _ نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

همچنین حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان حضور در این مراسم به ۴۰سال مبارزات سردار سلیمانی اشاره کرد و ضمن تشکر از تمامی حامیان و دست اندرکاران برپایی مراسم ونمایشگاه در توصیف سردار شهید سپهبد سلیمانی گفت: در نگاه قرآنی ارزش انسانها با ۳معیار سنجیده می شود و علم، فهم و درک که در درجه اول موجب شناخت آگاهی و تفاوت انسانها میشود در وجود تحلیلگر و صاحب نظر شهید سلیمانی به خوبی دیده می شد.

حجت الاسلام حسن علیدادی در ادامه افزود: مبارزه و مجاهده معیار دومی است که برتری انسانها را نزد خدا روشن می سازد و سردار سلیمانی ۴۰سال مبارزه کرد و در ده ها خط جنگید، جبهه های مقاومت را در اوج سختی بسیار، سامان دهی کرد، عمق جبهه مقاومت را با تربیت مجاهدان و مبارزان در جغرافیای جهان اسلام افزایش داده وموجب گسترش سطح جبهه مقاومت شد.

نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

امام جمعه کرمان همچنین معیار سوم برتری انسانها در نگاه قرآنی را معیار تقوا عنوان کرد و اظهار داشت: باتقوایان نزد خداوند عزیزترند و حاج قاسم سلیمانی چنان با تقوا بود که آمریکا از شنیدن نامش به لرزه می افتاد.

محمدرضا طائب دبیر رویداد و مدیرعامل باشگاه عکاسان جوان،ضمن تشکر از همراهی و حمایت های منطقه آزاد کیش در برگزاری این نمایشگاه گفت: این رویداد بیانگر همبستگی ملی ما در حمایت از شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک سرباز و مدافع وطن بود.

نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد
دراین رویداد که در کمترین زمان برگزار گردید، بیش از ۱۲۰۰عکس به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد عکس در سه مرحله داوری که توسط آقایان حیدر رضایی، بابک برزویه و حمید فروتن انجام شد، ۷۴ قطعه عکس که تک تک آنها اثر هنری هستند و عکاسان با زحمت بسیار و در شرایط سختی که وجود داشت آنها را ثبت کردند، به نمایشگاه راه پیدا کرد و در کتاب عکس در مدت ۴۸ساعت چاپ شد.

وی در پایان گفت: اولین نمایشگاه امروز در جزیره کیش افتتاح شد و با حمایت هایی که منطقه آزاد کیش از آن انجام داده است در تهران و سایر مراکز استانها نیز برگزار خواهد شد.

جا دارد تا از بابک برزویه و حیدر رضایی تشکر ویژه داشته باشم که اگر حمایت و پیگیریهای این دو عزیز نبود این عکسها جمع آوری نمی شد و به نمایشگاه نمیرسید.

نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش افتتاح شد

گفتنی است حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عکاسان این آثار، معاون و مسئولان معاونت فرهنگی و گردشگری، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، حجت السلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، مسئولان نظامی جزیره و اصحاب رسانه کیش در این مراسم حضور داشتند.

نمایشگاه عکس “بدرقه سردار” با هدف نمایش همدلی و انسجام ملی و پاسداشت مقام این شهید به دبیری محمدرضا طائب از ۳۰ بهمن الی ۱۲ اسفند ۹۸ در مرکز همایش های بین المللی کیش در جزیره کیش پذیرای علاقمندان خواهد بود.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا