کرم های شب تاب در جزیره شیکوکو

کی نومیاما ، عکاس ، تصاویر رویایی و نوردهی طولانی را از کرم شب تاب در کوههای جزیره شیکوکو – کوچکترین جزیره از چهار جزیره اصلی ژاپن ثبت کرده است.این جزیره کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین این چهار جزیرهٔ اصلی است.

کرمِ شب‌تاب بر خلاف نامش از خانواده حشرات و زیرمجموعه سوسک‌ها و زیرشاخه غلاف پران یا قاب بالان می‌باشد. کرم‌های شب تاب نور سرد تولید می‌کنند که فاقد طیف‌های فروسرخ و فرابنفش می‌باشد.

این نور که طول موج آن از ۵۱۰ تا ۶۷۰ نانومتر متغیر است می‌تواند به رنگ‌های زرد، سبز یا قرمز کم‌رنگ دیده شود.شب تاب‌ها قادرند به راحتی مناظر ساده و روزمره اطراف ما را با نورافشانی جادویی خود به صحنه هایی ماورایی و رویایی تبدیل کنند.

این حشره های سحرآمیز درحالیکه سعی درجذب جفتی برای خود دارند، با نور خود کوههای جزیره شیکوکو در ژاپن را به مناظری جادویی و فوق العاده دیدنی تبدیل می کنند و عکاسان زیادی هم برای ثبت این منظره زیبا در اوایل شب به این مناطق می روند. فصل کرم شب تاب در فصل بارندگی ژاپن است فصل این حشرات از اواخر ماه مه تا اواسط ژوئیه ادامه دارد

پیداکردن کرم های شب تاب اغلب کار دشواری است چون آنها اشکال دیگر نور را دوست ندارند و برای اینکه بتوانید از نمایش شگفت انگیز آنها عکاسی کنید باید کاملا ماهرانه و مخفیانه عمل کنید. به خاطر اینکه نور این حشرات متناوب و کوتاه است، عکاسان معمولا از عکاسی با نوردهی طولانی و سه پایه برای گرفتن چنین تصاویری استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید

بازگشت پرندگان مهاجر به دریاچه کوال استرالیا

فیلهای وحشی زباله خوار در سریلانکا

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا