واکسیناسیون در منطقه کوهستانی کشمیر

عکاس : Dar Yasin

در روستایی در کشمیر تحت کنترل هند، مسرت فرید، کارمند بهداشت،در یک صبح سرد برفی ساکنان روستا را واکسن میزند مسرت فرید عضو تیمی از کارکنان بهداشتی است که کمپین خانه به خانه برای تزریق واکسن کرونا به نوجوانان و تزریق واکسن تقویتی به افراد بالای ۶۰ سال را در منطقه کشمیر به راه انداخته اند.

فرید و همکارانش هزاران نفر را در سال گذشته واکسینه کرده‌اند، و عمدتاً به روستا‌هایی دورافتاده با مسافت‌های طولانی می‌روند.اما زمین‌های سرد و برفی ناپذیر تنها مانع آن‌ها نیست. برخی از ساکنان هنوز در مورد واکسن مردد هستند و جلب اعتماد آن‌ها دشوارتر از زمستان هیمالیا است.

فرید گفت: بیشتر دختران جوان مردد هستند که ناشی از اطلاعات نادرست و بی اعتمادی است. آن‌ها به این باور غلط تاکید دارند که واکسن بر بارداری تأثیر می‌گذارد یا حتی از آن جلوگیری می‌کند.

ما نه تنها آن‌ها را در برابر ویروس کرونا واکسینه می‌کنیم، بلکه باید آن‌ها را در مورد واکسن‌ها نیز آموزش دهیم تا اعتماد آن‌ها را جلب کنیم.

افراد مسن بالای ۶۰ سال دوز سوم واکسن یا تقویت کننده که مقامات بهداشتی هند آن‌ را واکسن «احتیاط‌کننده» می‌نامند، به گروه‌های که داری بیماری زمینه ای دارند تزریق میشود

جعفرعلی، یکی از مقامات بهداشتی، گفت که چالش اصلی امسال تا کنون آب و هوای سخت بوده است، برخلاف سال گذشته که برخی از همکارانش توسط مردم محلی در طول مبارزات انتخاباتی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، زیرا بسیاری از ساکنان فکر می‌کردند این واکسن‌ها باعث ناتوانی جنسی، عوارض جانبی جدی یا حتی مرگ می‌شود.

بر اساس داده‌های رسمی، تاکنون، کارکنان بهداشتی بیش از ۷۲ درصد از افراد واجد شرایط را از جمعیت ۱۴ میلیونی منطقه به طور کامل واکسینه کرده اند.

مقامات بهداشتی اخیراً به برخی از روستا‌هایی که به دلیل بارش برف شدید و واکسینه شدن ساکنان آنجا با نزدیکترین شهر‌ها قطع شده بودند، از جمله روستای جنگلی خاگ که ساکنان آن عمدتاً قبیله‌ای هستند و در خانه‌های ساخته شده از گل، سنگ یا چوب زندگی می‌کنند، رفتند.

ارشا بیگم، یک زن نابینای سالخورده، در حالی که تیم پزشکی از خانه اش بازدید کرده و در داخل خانه اش واکسن تقویتی به او تزریق کردند، از او تشکر کرد. وی گفت: در این هوای سخت امکان رفتن به بیمارستان برای من وجود نداشت. من از آن‌ها بی نهایت سپاسگزارم.

بیشتر بخوانید

رقص زیبای سارها بر فراز آسمان

نگاه چین به زندگی بدون دالایی لاما

گردآورنده و تنظیم : مرتضی سبحانی نیا

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا