مجموعه عکس « قبیله ناگا »

عکاس : Holger Hoffmann

مردم ناگا مجموعه‌ای از چند قبیله در شمال شرقی هند و شمال غربی میانمار هستند. قبیله ناگا یکی از قبایلی است که در مرز کوهستانی میانمار و هند زندگی می کنند این قبیله جزء قبایلی است که در تاریخ از آنها با عنوان جنگجویانی یاد می شود مردم این قبیله در میانمار به عنوان منزوی ترین مردم میانمار شناخته شده اند راه دسترسی به قبیله با موتورسیکلت و پای پیاده امکان پذیر است. برنج، ذرت ، انواع لوبیا، کدو تنبل و سبزیجات از محصولات کشاورزی قابل کشت است گوشت و میوه به ندرت استفاده میکنند بخش عمدۀ جمعیت این قبیله مسیحی اند.

زمین این روستا شیب دار است و تپه های سرسبز روستا را احاطه کرده اند. این تپه ها با جنگل‌های انبوهی که غنی از گونه های مختلف گیاهان پوشیده شده است.این روستا از ۱۰۰ تا ۲۵۰ خانه که سقف آنها با برگ های نخل خرما پوشیده شده است که هر پنج سال یکباربا برگهای خشک شده خرما در چندین لایه پوشش داده می شود. در ورودی خانه ها از چوبهای کننده کاری شده به شکل حیوانات مانند ببرها و گوزن شاخدار، گاهی اوقات از جمجمه یا نمادهای انتزاعی تزئین شده است. جمجمه های حیوانات نیمه اهلی توسط خانواده شکار میشود برای تزئین در ورودی خانه استفاده میکنند. از چوبهای نازک برای بافت سبد های بزرگ استفاده میشود .

همه مردان و زنان خود را با لباس های سنتی که پارچه هایش توسط زنان بافته می شود خود را می آرایند. برخی از مردان کلاه ایمنی تزئین شده با دندان های گراز وحشی، گردن بند با دندان های سگ و سر برنجی به عنوان نماد شکار ، سپر و نیزه، و کیسه ای تزئین شده با جمجمه میمون و دسته های مو بر سر می گذارند. و زنها مهره ها ی در جواهرات خود ، به همراه طیف وسیعی از مواد از جمله شیشه ، پوسته ، سنگ ، دندان یا عاج ، پنجه ، شاخ ، فلز ، استخوان ، چوب ، دانه ها ، مو و الیاف استفاده می کنند.

کودکانی که با هم بازی می کنند یا به والدین خود در کارها کمک می کنند. کودکان چهار ساله خواهر و برادر خود را به پشت می بندند. در این روستا افراد مسن صورتهای خود را با خالکوبی تزئین میکنند .

مجموعه عکس « قبیله ناگا » اثر عکاس «هولگر هافمن (Holger Hoffmann)» مشاهده میکنید.

گردآوری و تنظیم : محمد رضا طائب

بیشتر بخوانید :

مجموعه عکس « چوپانان ترانسیلوانیا »

مجموعه عکس ” جنگ گمشده “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا