آیین زیارتی بانوی مقدس در اسپانیا

پس از دو سال وقفه ناشی از همه‌گیری کرونا ، ده‌ها هزار زائرکه بسیاری از آنها با لباس‌های فلامنکوو کلاه‌های لبه پهن کوردوبا – به دهکده کوچک به نام ال روسیو در اسپانیا میروند تا در این مراسم جشنواره رنگارنگ یا زیارت باکره روسیو (بانوی مقدس ) شرکت کنند .

هر ساله به احترام باکره ال روشیو(بانوی مقدس) حدود یک میلیون زائر را گرد هم آورده است و چند روزی را در مسیرو جاده های روستا پیاده روی میکنند موکب تزئین شده را با گاری با پای پیاده ، سوار بر اسب به این روستا میبرند و زائران در حومه روستا غذا می خورند و اغلب در آنجا چادر می زنند.

این مراسم یکی از محبوب ترین سفرهای زیارتی است که در اسپانیا ، به ویژه در اندلس انجام می شود. این مراسم از قرن هجدهم آغاز شد . منشأ این فعالیت از سال ۱۶۵۳ و با انتصاب Virgen de las Rocinas به عنوان حامی آلمونته آغاز شد و از آن سال تا به الان این مراسم در روستای روسیو جشن گرفته میشود

این مراسم سنتی ، پیر و جوان را به خود جذب می‌کند، و امسال باعث شادی میلیونها نفر شده است که بار دیگر در این مراسم زیارتی شرکت کنند و جشن بگیرند که این مراسم یکی از نماد فرهنگ اندلس است زیارت رومریا دل روسیو(بانوی مقدس ) به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد، این روزمقدس در آخر هفته دوشنبه پنطیکاست قرار دارد و جزء تعطیلات مذهبی است. روسیو یک نام زن اسپانیایی است که منشأ آندلوسی دارد ، به معنای واقعی کلمه به معنای “شبنم”. (بانوی مقدس ) وبه لاتین (rosius) به معنای” او که مانند شبنم طراوت و جوانی دارد ” است. ویرجین ال روشیو، که ظهور آنها در روستای ال روشیو ، نزدیک آلمونته ، در استان هولوا رخ داده است.

دهکده روسیو یکی از شناخته شده ترین مکان ها در کشور اسپانیا است. این روستا در استان هوئلوا واقع شده است و حدود ۵۵ کیلومتر با آن فاصله دارد. یکی از مهمترین و مشهورترین رویدادهایی که در آن اتفاق می افتد به “رومریا دل روشیو” معروف است که بیش از ۱۲۰ اخوان و افراد بسیار مشهور را پذیرا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا