اثری از رحمان مجرد در نمایشگاه عکاسی و ادبیات اتریش

اثری از رحمان مجرد عکاس اردبیلی در نمایشگاهی تحت عنوان «منطقه فرورانش» در شهر کراکوف به نمایش در می‌آید.

این رقابت توسط «اوا اسعد» با هدف الهام گرفتن از آثار خاص ادبیات برگزار می‌شود و ایده آغاز این مسابقه بین‌المللی عکاسی که متکی به ادبیات به عنوان منبع الهام است، در سال ۲۰۱۱ ایجاد شده است. و هم‌اکنون ۳۵ اثر برای برپایی نمایشگاه در گالری Podbrzezie (دانشکده هنر) از ۲۵ مهر تا ۳ آبان ماه ۱۴۰۰ ارائه شده است.

هدف برگزارکننده، ایجاد تعامل هیجان‌انگیز بین عکاسی و ادبیات است تا به عکاسان فرصت داده شود آثار عکاسی با موضوع ادبیات ارائه دهند، یا به «شاعران تصویر» تبدیل شوند. همچنین برای برگزارکننده مهم است که عکاسان از کدام منبع ادبی الهام می‌گیرند؟ چگونه ایده تصویری خود را پیاده می‌کنند.؟ عکاسان چه نوع کتاب‌هایی را می‌خوانند؟

عکاسان برای این فراخوان تنها با یک عکس می‌توانستند شرکت کنند و از ۷۱ کشور جهان از جمله؛ ایران، چین، اوکراین، ایالات متحده، مصر، بلژیک، بنگلادش، برزیل، بلغارستان، آلمان، هلند، هند، ایتالیا و… ۸۴۰ عکس ارسال شده است که در نهایت؛ ۱۰ برنده توسط هیئت داوران گابریل روتمن، کلاوس فیشتنبرگر و اوا اسعد، انتخاب شدند که اثر رحمان مجرد عکاس و معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل با عکس «هستی و نیستی» موفق به دریافت مقام ششم این رویداد شد.

گفتنی است رحمان مجرد متولد ۱۳۶۳ در اردبیل و نزدیک دو دهه است که در حوزه عکاسی به‌ویژه عکاسی آیینی و هنری فعالیت و تدریس دارد. وی همچنین در بیش از ۲۰۰ جشنواره ملی و بین‌المللی موفق به دریافت جایزه شده است.

اردبیل _ اثری از رحمان مجرد در نمایشگاه عکاسی و ادبیات اتریش

بیشتر بخوانید

اعلام برندگان مسابقه عکس حفاظت از طبیعت در سال ۲۰۲۱

اعلام برندگان مسابقه عکاسی اقیانوس ۲۰۲۱

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا