مجموعه عکس “زندگی در جنگ “

عکاس : مجید سعیدی

مجموعه عکس “زندگی در جنگ”اثر مجید سعیدی نشان میدهد که از قرنهای گذشته، افغانستان به دلیل سیاست داخلی، مذهب، و یا قدرت‌های دیگری که به دنبال تجزیه این سرزمین‌ بودند، درگیر جنگ‌های و درگیری‌ها مختلف بوده‌است.

این کشورقرن‌هاست جنگ‌های بی‌شماری را دیده و با وجود همه مشکلات داخلی و دخالت‌های نظامی و سیاسی خارجی، همچنان پابرجاست

“زندگی در جنگ” زندگی مردان و زنان افغان است که حاصل زندگی چند سال اخیر مجید سعیدی عکاس ایرانی در کشور افغانستان است. که در آن تصاویری از جنگ یافت نمی‌شود. برای ۱۰ سال دوربین او زندگی روزانه در بستر جنگ را نشان داده است. مجید سعیدی به دلیل هم‌زبانی به‌جای این‌که با ارتش بیگانه همراه شود با مردم افغانستان همراه بود. عکس‌های او نشان‌دهنده‌ی انسانیت مردمی است که طی دهه‌ها جنگ به زندگی خود مشغولند.

مجید سعیدی عکاس ایرانی متولد سال ۱۳۵۲ (۱۹۷۴ میلادی) در تهران است. او در ۱۶ سالگی عکاسی را نزد احمد ناطقی مؤسس خانه عکاسان ایران فراگرفته‌است.در سال ۱۳۶۹ (۱۹۹۱ میلادی)، اولین فعالیت جدی عکاسی خبری مجید سعیدی در سال ۱۹۹۰ جریان جنگ خلیج فارس در مرز ایران و عراق آغاز گردید.

در سال ۱۳۷۳ (۱۹۹۳ میلادی) همکاری خود را با روزنامه ایرانی ابرار شروع نموده و متعاقباً با روزنامه‌های اخبار، صبح امروز، انتخاب، مشارکت، ایران و جام جم ادامه داد. وی بنیان‌گذار واحد عکس خبرگزاری فارس می‌باشد.و عکاسان زیادی را پرورش داد در سال ۱۳۸۲ (۲۰۰۲ میلادی)، همکاری خود را با مؤسسه گتی ایمجز آمریکا آغاز نمود.

او هفت بار عنوان بهترین عکاس خبری ایران را از فستیوال مطبوعات ایران به دست اورد آثار او در روزنامه‌ها و مجلات معتبر بین‌المللی همچون تایمز لندن، اشپیگل، لایف، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، واشنگتن تایمز، مجله تایم و پاری مچ به چاپ رسیده‌است.

مجموعه عکس “زندگی در جنگ “اثر عکاس ایرانی “مجید سعیدی” مشاهده میکنیم .

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا