مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام منتشر شد

فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) هشتمین فراخوان جشنواره بین المللی عکس خیام ۲۰۲۰ در ۶ بخش منتشر کرد

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۲۰۲۰ در ۶ بخش با موضوع آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیست برگزار می‌شود.

جشنواره بین المللی عکس خیام، با مجوز فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) است. عکس های راه یافته جشنواره عکس خیام ، ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA بنام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد. دوره های پیشین جشنواره عنوان پر شرکت کننده ترین جشنواره داخلی را بدست آورد. این جشنواره تنها جشنواره داخلی بود که تعداد شرکت کنندگان خارجی آن از شرکت کنندگان داخلی بیشتر بود. نمایشگاه آثار برتر در ۳۲ شهر به نمایش درآمد.

مراحل شرکت در جشنواره:

مطالعه دقیق و کامل فراخوان
انتخاب عکس ها
تغییر اندازه عکس ها با توجه به راهنمای تغییر سایز عکس
ثبت نام در سایت جشنواره
واریز هزینه ثبت نام
آپلود عکس ها

موضوعات جشنواره :

جشنواره در ۶ بخش برگزار می شود:

موضوع آزاد تک رنگ(فقط تک رنگ/سیاه و سفید) (PIDM)

موضوع آزاد رنگی (فقط رنگی) (PIDC)

موضوع شهر (رنگی/تک رنگ) (PIDC)

موضوع عکاسی مفهومی (کانسپچوال) (رنگی/تک رنگ) (PIDC)
موضوع گردشگری(TRAD) (رنگی/تک رنگ) (PTD)
موضوع عکاسی مینیمالیستی (رنگی/تک رنگ) (PIDC)

در هر بخش می توان چهار عکس (درمجموع ۲۴ عکس برای ۶ بخش) ارسال کرد. هر عکس را تنها در یک بخش می توان شرکت داد. نسخه های رنگی و تک رنگ از یک عکس می بایست یک عنوان یکسان داشته باشند و نمی توانند همزمان در بخشهای مختلف این جشنواره شرکت داده شوند. عکس ها باید طبق تعاریف فیاپ و PSA،که در انتهای فراخوان آمده، باشند.

اندازه بزرگترین ضلع عکس ۱۴۰۰ پیکسل باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از ۱۴۰۰ پیکسل بیشتر نباشد) حجم هر عکس از ۱ مگا بایت بیشتر نباشد.

شرایط شرکت در جشنواره:

سایت این جشنواره همان دبیرخانه دیجیتال فوکوس است که به چندین زبان از جمله فارسی است. در هر کشور زبان سایت بصورت خودکار بر اساس زبان آن کشور نشان داده می شود. شرکت کنندگان دوره های قبل جشنواره خیام و سایر جشنواره هایی که از دبیرخانه دیجیتال فوکوس استفاده کرده اند، با همان نام کاربری و بدون نیاز به ثبت نام دوباره، می توانند در این جشنواره شرکت کنند. همچنین با مراجعه به سایت دبیرخانه دیجیتال فوکوس به نشانی Salon.Photo می توان از نتایج خود در تمام جشنواره هایی که شرکت کرده اید آگاه شده و ایمیل نتایج خود را ارسال کنید.

برای جلوگیری از ثبت نام های بی هدف و تکراری، سایت به گونه ای طراحی شده که نام کاربری، کد ملی شرکت کننده باشد و نیز تا پیش از واریز هزینه ثبت نام، آپلود عکس ممکن نباشد. چون ممکن است در روزهای پایانی اختلال در شبکه بانکی وجود داشته باشد، پیش بینی لازم را انجام دهید.

واریز هزینه ثبت نام بصورت آنلاین بوده و بلافاصله پس از واریز آنلاین، مبلغ واریزی به حساب کاربری فرد اضافه شده و می تواند عکس ها را آپلود کند.

افرادی که امکان واریز وجه آنلاین ندارند، می توانند هزینه را کارت به کارت کرده و یا به حساب جشنواره واریز کنند، اما در اینصورت می بایست مشخصات واریز را در سایت (در بخش واریز غیر آنلاین) ثبت کرده و تنها پس از تایید واریز توسط دبیرخانه، می توانند عکس ها را آپلود کنند. تایید واریز توسط ایمیل و پیامک به شرکت کننده اطلاع داده می شود. شماره حساب و کارت جشنواره پس از ثبت نام در سایت قابل مشاهده است. ترجیحا از روش واریز آنلاین استفاده کنید. امکان ثبت واریز وجه غیرآنلاین یک روز پیش از پایان مهلت شرکت بسته خواهد شد.

هیئت داوران:

هیئت داورانی از ۶ قاره

بزودی اعلام خواهد شد

(۵ داور در هر بخش)

دبیر جشنواره: علی سامعی، ESFIAP، MFIAP, EFIAP/s (نماینده فیاپ)

جوایز:

مجموعا ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جوایز نقدی

در مجموع ۱۳۰ جایزه و تقدیر به بهترین عکس های ژانرهای مختلف اهدا می شود. عکس های برنده توسط برگزارکننده چاپ شده و به نمایش در می آیند.

جایزه بهترین شرکت کننده: نشان آبی آسمانی فیاپ + نشان طلای خیام. ضمن معرفی عکاس، تمامی عکس های راه یافته و عکس پرسنلی وی در کتاب جشنواره چاپ خواهد شد.

جایزه بهترین شرکت کننده خاورمیانه: نشان طلای خیام.

جایزه بهترین شرکت کننده داخلی: نشان طلای خیام + پانزده میلیون ریال جایزه نقدی. بدیهی است که عکاسان داخلی می توانند برنده جوایز بخش بین الملل هم باشند. برنده این جایزه، در صورتیکه سایر شرایط مورد نظر فیاپ برای عضویت در هیئت داوران را داشته باشد، جز هیئت داوران دوره بعد جشنواره خواهد بود.

جوایز بهترین شرکت کننده های جشنواره، خاورمیانه و داخلی به شرکت کننده هایی داده می شود که بیشترین پذیرش را در شش بخش داشته باشند، همچنین جوایز کسب شده افراد نیز در محاسبه مجموع امتیازات، در نظر گرفته می شود. در صورتی که مجموع امتیازات دو شرکت کننده برابر باشد، شرکت کننده ای که زودتر ثبت نام کرده باشد، برنده خواهد شد. زمان پرداخت هزینه ثبت نام مبنای محاسبه است.

جایزه بهترین کلوپ: نشان طلای خیام
جایزه بهترین عکس نجوم: نشان طلای خیام
جایزه بهترین عکس خلاقه در هر بخش
جایزه بهترین عکس هوایی: بهترین عکس هوایی گرفته شده با Drone یا از داخل هواپیما یا هلی کوپتر، از بین عکس های تمامی بخش ها

جوایز دبیر جشنواره: نشان های طلا، نقره و برنز خیام (دو نشان با موضوع آزاد و یک نشان به عنوان جایزه یوز ایرانی) جایزه یوز ایرانی به بهترین عکس حیوانات تعلق خواهد گرفت. فایل این عکس می بایست قابلیت چاپ با کیفیت در اندازه بزرگ داشته باشد

جوایز هر بخش:

نفر اول: ۴ میلیون تومان جایزه نقدی

مدال طلای فیاپ و PSA

نشان های نقره و برنز خیام

نشان های طلا، نقره و برنز کمال الملک

۲ روبان افتخار فیاپ

۱۱ تقدیر

تعداد نشان های خیام و کمال الملک و تقدیرها بر اساس ضوابط PSA و با توجه به تعداد تخمینی شرکت کنندگان محاسبه شده است.

هزینه ثبت نام:

ثبت نام با تخفیف تا ۲۵ مهر: ۱۲۵ هزار تومان

ثبت نام عادی تا ۱۷ آبان: ۱۴۵ هزار تومان

ثبت نام: ثبت نام و ارسال عکس ها باید در سایت جشنواره، به آدرس khayyam.Photo انجام گیرد.

تقویم جشنواره:

آغاز ثبت نام و دریافت عکس ها: ۶ مهر ۱۳۹۹

آخرین مهلت ثبت نام و دریافت عکس ها با تخفیف: ۲۵ مهر ۱۳۹۹

آخرین مهلت ثبت نام عادی و دریافت عکس ها: ۱۷ آبان ۱۳۹۹
پایان داوری: ۹ آذر ۱۳۹۹
اعلام پذیرفته شدگان و نامزدهای جوایز: ۲۳ آذر ۱۳۹۹
تحویل کتاب: ارسال با پست برای تمام شرکت کنندگان

تماس :

طفا برای سوال و پشتیبانی با ایمیل، تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ و سایر شبکه های اجتماعی پیام نفرستید. تنها راه ارتباطی با جشنواره، تماس تلفنی با دبیرخانه است.

تلفن: ۸۸۵۱۸۴۵۷، ساعات تماس ۸ تا ۱۶ روزهای شنبه تا چهارشنبه

آدرس سایت: khayyam.Photo
آدرس دبیرخانه دائمی: خانه هنر خیام (کلوپ عکس فوکوس)، شریعتی، سیدخندان، کوچه موزه، پلاک ۳۵، واحد ۲
کانال تلگرام: https://telegram.me/focusclub
اینستاگرام: https://i.instagram.com/focusteam

برای اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید

بخش فیاپ جشنواره عکس خیام _ مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام منتشر شد
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا