شرکت سیگما تولید لنزهای مانت K متوقف کرد

سیگما (Sigma) تولید لنزهای مانت K برای دوربین‌های پنتاکس را متوقف خواهد کرد. این شرکت قصد دارد روی تولید لنز برای دوربین‌های بدون آینه تمرکز کند.

(سیگما شرکتی ژاپنی است که در زمینهٔ ساخت و تولید دوربین، لنز دوربین عکاسی، فلاش و دیگر تجهیزات عکاسی فعالیت می‌کند. همهٔ تولیدات این شرکت در شهر آیزو استان فوکوشیما ژاپن تولید می‌شوند. سیگما چند نمونه دوربین عکاسی هم تولید می‌کند اما عمدهٔ شهرت این شرکت، به‌دلیل ساخت لنزها و دیگر تجهیزات عکاسی متناسب با برندهای دیگر است)

شرکت سیگما، شرکت ژاپنی تولیدکننده‌‌ی لنز دوربین، در صفحه‌ی رسمی فیسبوک جمهوری چک اعلام کرد که دیگر قصد تولید لنز (سیگما) مانت K پنتاکس را ندارد.

در متن پست منتشرشده، سیگما علت توقف تولید لنزهای پنتاکس را کم‌شدن تعداد کاربران پنتاکس اعلام کرد.

 دوربین‌های پنتاکس _ شرکت سیگما تولید لنزهای مانت K متوقف کرد

سیگما در پست فیسبوک به این موضوع اشاره کرد که آینده از آن دوربین‌های بدون آینه است و این شرکت توان خود را بر توسعه‌ی محصولاتی مرتبط با دوربین‌های بدون آینه متمرکز خواهد کرد.

تصمیم شرکت سیگما برای کاربران پنتاکس خوشایند نخواهد بود. تقریبا هیچ شرکت دیگری تولید لنزهای AF مخصوص دوربین‌های پنتاکس را برعهده ندارد.

حتی به‌نظر می‌رسد که شرکت ژاپنی تولیدکننده‌ی لنز تامرون (Tamron) نیز پشتیبانی خود را از محصولات پنتاکس کاهش داده است.

درحال حاضر پنتاکس برای دوربین‌های فول‌فریم K1 و K1II حدود ۱۴ لنز ارائه می‌دهد؛ اما مجموعه‌ی بسیار متنوع‌تری از دوربین‌های APS-C نیاز به پشتیبانی دارند.

ازطرفی، شرکت انگلیسی Sigma Imaging نیز تصمیم اخیر سیگما در مورد مانت K پنتاکس را تأیید کرده است.

منبع

بیشتر بخوانید

سیگما از کوچک‌ترین دوربین بدون آینه دنیا رونمایی کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا