تور عکاسی سوباتان

بررسی منطقه

سوباتان (به زبان تالشی: سووتون) منطقه‌ای توریستی در شمال غرب شهرستان تالش است. در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار و ۳۶ کیلومتری شهر تالش واقع شده است و تا دریاچه نئور، ۲۱ کیلومتر فاصله دارد. این ییلاق از شمال به رودخانه لیسار، از شرق به جنگل‌های تالش، از جنوب به ییلاق‌های آسبومار جوکندان و از غرب به دریاچه نئور منتهی می‌شود. سوباتان با ییلاق‌های اردبیل حدود ۱۹ کیلومتر فاصله دارد.

موقعیت جغرافیایی

سوباتان در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز سکنه دارد. فصل بهار و به ویژه خرداد ماه، این ییلاق همچون بهشت سرسبز و مطبوع می‌شود.

شب‌ها هوای این منطقه سرد است و بعضی از مهمانخانه‌ها یا خانه‌های محلی با شومینه‌های چوبی میزبان گردشگران هستند به همین دلیل پوشیدن لباس گرم را به شما توصیه می‌کنیم.

از اواخر اردیبهشت ماه، این ییلاق بسیار دیدنی می‌شود و در خرداد ماه به دلیل رویش شقایق‌های وحشی، زیبایی آن دو چندان می‌شود. به همین بهترین زمان سفر به سوباتان را می‌توان فصل بهار و خرداد ماه دانست.

تالش _تور عکاسی سوباتان

غذا های سوباتان

غذاهای محلی سوباتان همچون قورتماج، گوزلی بریان و سیرجینه، از عطر و طعم غذاهای عشایر تا مزه‌های منحصربه‌فرد غذاهای محلی گیلان را با خود به‌همراه دارند.

نکته مهم در سفر به سوباتان

از آنجا که فقط بالای یکی از تپه‌های سوباتان، موبایل آنتن می‌دهد، پس حتما پول نقد به‌اندازه کافی همراهتان باشد؛ زیرا دستگاه کارت‌خوان در این منطقه کار نمی‌کند.

حتما در سفر به ییلاق سوباتان، پانچو یا بارانی مناسب همراه خود ببرید؛ چراکه هوا معمولا بارانی است و در صورت بارندگی، حسابی خیس می‌شوید.

یادتان باشد که هیچ‌وقت به گله‌ها نزدیک نشوید و فکر عکس گرفتن با گوسفندهایی که پشم‌های آن‌ها را با حالت خاصی زده‌اند، از سر بیرون کنید؛ زیرا احتمال حمله سگ‌های گله به شما وجود دارد.

کلام آخر

اگر به دنبال سفر های طبیعت گردی هستید این سفر بدون شک برای شما ایده آل است.

زیبایی این مسیر و طبیعت زیبای سوباتان در کنار گروه تخصصی عکاسی لحظات شاد و مفرح همراه با آموزش نکات و اشتراک تجربیات برای شما به همراه خواهد داشت.

برنامه سفر عکاسی به سوباتان

** حداکثر سن مجاز برای شرکت در سفر های عکاسی بالای 16 سال می باشد **

قیمت: 

فقط تا یک هفته قبل از سفر امکان کنسلی وجود دارد بعد از آن هزینه ایی برگردانده نمی شود


روزهای برگزاریتاریخ برگزاریتوضیحات

ثبت نام از طریق فرم مربوطه بصورت آنلاین انجام پذیر است.

ضمنا جهت ثبت نام حضوری می توانید به دفتر باشگاه عکاسان جوان مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید:

لوازم مورد نیاز سفر

لوازم مورد نیاز سفر به طبیعت

تجهیزات ضروری عکاسی در سفر

گردآورنده و تنظیم : محمد قدمعلی

ثبت نام نشده
8 میلیون و 800هزار تومان