تور عکاسی مرداب انزلی

بررسی منطقه

مرداب انزلی که در ۴۰ کیلومتری شمال رشت قرار گرفته یکی از بکرترین مناطق شمال است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی را به‌سوی خود جذب می‌کند. این تالاب یکی از زیباترین و مهم ترین تالاب های کشور است که در نوع خود بینظیر است.

تالاب انزلی گیلان یکی مهم‌ترین تالاب‎‌های طبیعی آب شیرین کشور در جنوب غربی شهر بندرانزلی و دریای کاسپین است که با وجود مناظر منحصربه‌فرد، تنوع زیستی و قدمتی از ۱۵ هزار سال قبل، یکی از محبوب‌ترین مقاصد طبیعت گردی در استان گیلان به شمار می‌آید.

این مرداب به‌دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر میزان بالای رطوبت و آب، با هیچ یک از تالاب‌های دیگر ایران قابل مقایسه نیست. تالاب انزلی، زیستگاه لاله‌های مردابی، محل تخم‌ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی و مهاجر است و یکی از مهم‌ترین نقش‌های آن، تصفیه آب رودخانه‌ها است. این تالاب از نوع تالاب‌های ساحلی (Coastal Wetland) به شمار می‌آید و از طریق یک کانال کشتیرانی به دریای خزر متصل می‌شود.

تور عکاسی مرداب انزلی

تاریخچه مرداب انزلی

این تالاب در حدود ۱۵ هزار سال قبل به وجود آمده است و رسوبات جدید یا کاسپین، آخرین رسوباتی هستند که شهر انزلی روی آن‌ها بنا شده است. این رسوبات نرم یا «فورش»، شامل رس، ماسه و آهک می‌شوند و ضخامت آن‌ها از ۳۰ تا ۱۶۰ متر متغیر است.

جالب است بدانید که پس از بنا شدن شهر انزلی، آب دریا به‌تدریج پس‌روی کرد و به همین دلیل، مساحت شهر، هر روز بیشتر شد. در اثر همین پس‌روی دریا، جزیره‌ای دو قسمتی بر اثر فعل و انفعالات جوی و سایر عوامل طبیعی شکل گرفت و کانالی بین این دو قسمت ایجاد شد.

تور عکاسی مرداب انزلی

بهترین زمان برای سفر به مرداب انزلی

فصل بهار، بسیاری از پرندگان مهاجر به تالاب انزلی سفر می‌کنند و موقعیت عالی برای پرنده نگری و لذت بردن از مناظر طبیعی به وجود می‌آید. پس بهتر است فصل بهار را برای سفر به انزلی انتخاب کنید.

برنامه سفر عکاسی به مرداب انزلی

اقامت
وعده غذایی
محل حرکت
مدت
تعداد روز مرخصی
زمان حرکت
وسیله نقلیه اصلی
استان‌ مورد بازدید

** حداقل سن مجاز برای شرکت در سفر های عکاسی 16 سال می باشد **

قیمت: 

فقط تا یک هفته قبل از سفر امکان کنسلی وجود دارد بعد از آن هزینه ایی برگردانده نمی شود.


روزهای برگزاریتاریخ برگزاریتوضیحات

ثبت نام از طریق فرم مربوطه بصورت آنلاین انجام پذیر است.

ضمنا جهت ثبت نام حضوری می توانید به دفتر باشگاه عکاسان جوان مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید:

لوازم مورد نیاز سفر

لوازم مورد نیاز سفر به طبیعت

تجهیزات ضروری عکاسی در سفر


تورهای برگزار شده

گردآورنده و تنظیم : محمد قدمعلی

ثبت نام نشده
این دوره در حال حاضر تعطیل است 380 هزار تومان