تور عکاسی آرامستان زرتشتیان

تور عکاسی آرامستان زرتشتیان فضای جذابی برای دوستداران گردشگری و عکاسی گروهی می باشد.در این برنامه ها می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید و از گردش لذت ببرید.

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی آرامستان زرتشتیان

آرامستان زرتشتیان متعلق به هموطنان زرتشتی است که در شرق تهران و در همسایگی استادیوم تختی واقع شده است.این آرامستان از بناهای تاریخی منطقه 14 در محدوده شهرداری ناحیه ۶ قرار دارد. قدمت این آرامستان به چند صد سال پیش برمی‌گردد.

تور عکاسی آرامستان زرتشتیان

این آرامستان بر حسب دوره های زمانی مختلف به بخش های مختلف تقسیم شده و سنگ قبرهای قدیمی از دیدنی های این آرامستان است. اما قبور جدید تقریبا همگی به یک شکل هستند. عبور جوی آب و درختان سرو و صنوبر اینجا را به مکانی باصفا تبدیل کرده است.

در ابتدای ورود با یادمان شهدای زرتشتی روبرو هستیم و از افراد معروف مدفون در اینجا می توان به ارباب کیخسرو شاهرخ (نماینده زرتشتیان در مجلس)، گشتاسب فیروزگر (واقف بیمارستان فیروزگر)، رستم شهزادی، اسفندیار یگانگی، پرویز شهریاری و … اشاره کرد. همچنین چند تن از شهدای زرتشتی دفاع مقدس نیز در این آرامستان مدفون هستند.

زرتشتیان در سال‌های دور اجساد عزیزان خود را در دخمه‌ها رها می‌کردند چراکه تدفین اموات را باعث آلوده شدن خاک می‌دانستند. تا اینکه 83 سال پیش «ارباب کیخسرو شاهرخ» این روش را تغییر داده و حالا اموات خود را در آنجا دفن می‌کنند. روی هر سنگ قبر «به نام اهورا مزدا» نوشته شده‌است.پایین هر سنگ هم علت درگذشت را می‌نویسند. همچنین روبه‌روی هر مزار جایی برای روشن کردن آتش و عود جانمایی شده‌است.

برنامهخدماتمحل دیدارهزینه برنامهتاریخ برگزاری

بازدید و عکاسی از آرامستان زرتشتیان

راهنما و لیدر حرفه ای با کارت میراث فرهنگی – مجوز آژانس گردشگری – کلیه ورودیه ها – پذیرایی

هزینه برنامه : 210 هزار تومان

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
15 مهرماه 1401جمعه10 الی 12درحال ثبت نام
    

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید .

تور عکاسی آرامستان زرتشتیان

ثبت نام نشده
210 هزار تومان

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *