نمایشگاه عکس "عکسی برای امیر"

«عکسی برای امیر» رویدادی است که در آن فرد از نگاه خودش منطبق با درکی که از شرایط کنونی در سطح مادی قضیه دارد، تصویری را ثبت می‌کند که قرار است بخشی و تنها قسمتی از تجربه‌ی تاریخی او را نمایندگی کند.


امیر، امیرِکبیر، سمبلی برای اقدامات اصلاحی مؤثر در تاریخ این سرزمین، به عنوان یک شخصیت کلیدی غایب از گذشته‌ای دور، در ساحتی نمادین بیننده‌ی این تصاویر خواهد بود. در حقیقت این عکس‌ها و تصاویر می‌توانند در حکم شکایتی خرد در نظر گرفته شوند که صدای مردم را در این زمان و مکان خاص پوشش می‌دهند. این شکایت‌ها که در یک چارچوب بصری بدون توضیح و تفسیر خاصی بیان می‌شوند، هر کدام گوشه‌هایی از یک پازل جمعی را کامل کرده و هر یک ابعاد گوناگونی از اوضاع کنونی را نمایش می‌دهند. شکایتی همه‌جانبه با زوایای دید متنوع، سبب می‌شود تا گنجینه‌ی غنی و عظیمی از ادراکات مختلف اجتماعی به دست بیاید.
به تصویر کشیدن زیست روزمره‌ی مردم توسط خودشان با زاویه‌ی دیدی که از دل شرایط اجتماعی جامعه بیرون می‌آید، هدف این پروژه خواهد بود؛ هدفی که در نهایت یک تصویر کلی و تا حد زیادی جامع را از وضعیت کنونی ارائه می‌کند.
این رویداد با حمایت معاونت فناوری و کاربردی‌سازی پژوهشکده میراث فرهنگی و با همکاری نزدیک دانشگاه تهران، پژوهشکده میراث فرهنگی، موزه‌ی ملی ایران و مجموعه ایراسوگرافی (پلتفرم جامع عکاسی) در حال برگزاری است.
نمایشگاه حاصل این رویداد در سالن دوران موزه‌ی ملی ایران در روز سه‌شنبه ۱ بهمن ماه افتتاح می‌گردد و تا تاریخ ۳ بهمن ماه، گالری دایر می‌باشد.

ساعت بازدید:


سه‌شنبه: افتتاحیه و اهدای جوایز ساعت ۱۰-۱۷
چهارشنبه، پنج‌شنبه: ساعت ۱۰-۱۷

محل برگزاری:
موزه ملی ایران- سالن دوران

بیشتر بخوانید:
تکنیک های بازاریابی آنلاین در عکاسی
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن