مجموعه عکس «ابولا در کنگو »

عکاس : Martine Perret

از سال ۱۹۷۶ که بیماری ابولا در کشور جمهوری دموکراتیک کنگو واقع در آفریقای مرکزی کشف شد این دهمین بار است که ابولا در کنگو شایع می‌شود.از اول اوت ۲۰۱۸ تا کنون بیش از دوهزار نفر در کنگو جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری ابولا از دست داده‌اند.ابولا یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می‌شود. نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه‌های کشور زئیر، که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده‌است.
در مناطقی که ابولا شایع می‌شود به دلیل حملات متعدد شورشیان مسلح به راحتی نمی‌توان با این بیماری ویروسی به شدت مسری مبارزه کرد. پزشکان و امدادگران به‌سختی می‌توانند خود را به بیماران برسانند. بارها شده که مراکز درمانی مورد حمله قرار گرفته است.
صلیب سرخ با سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت همکاری می کند تا در جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند.عفونت این بیماری میتواند تماس با اجساد کسانی که جان خود را از دست داده اند سرایت کند. اعضای خانواده کسانی که جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادن  بدون نزدیک شدن به آنها خداحافظی کنند. صلیب سرخ تیم های مخصوص خاکسپاری را در جوامع دور افتاده آموزش داده است تا افرادی را که در اثر ابولا جان باخته اند دفن کنند.
مجموعه عکس «ابولا در کنگو » اثر عکاس شناخته شده «Martine Perret»مشاهده میکنیم.

 

بیشتر بخوانید:
رونمایی المپوس از دوربین بدون‌ آینه‌ی OM-D E-M5 Mark III
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن