نمایشگاه ششمین جشنواره عکس خیام به خیخون اسپانیا رسید

 نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در خیخون اسپانیا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، علی سامعی، دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام با اعلام این خبر، اظهار کرد: خیخون اسپانیا میزبان آثار برگزیده ششمین نمایشگاه بین المللی عکس خیام است که این نمایشگاه در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹، (دوشنبه، ۱۴ مرداد ۹۸) در خیخون آغاز به کار کرد.
وی اظهار کرد: پیش از این نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ۱۲ شهر ایران و شهرهایی مانند قونیه ترکیه و بیلبائو اسپانیا برگزار شده بود که این تور نمایشگاهی ادامه خواهد داشت.
به گفته سامعی این نمایشگاه با همکاری کنفدراسیون عکاسی اسپانیا و انجمن عکاسی Asemeyando در محل نمایشگاه بین المللی Fidma برگزار می شود. Fidma نمایشگاه بین المللی توریسم و تجارت است که هرساله در خیخون اسپانیا برگزار شده و بیش از ۷۰۰ هزار نفر بازدید کننده دارد.
او افزود: این نمایشگاه همانند دوره های پیشین جشنواره خیام در شهرهای مختلف ایران و چندین کشور برپا خواهد شد.
بر اساس این گزارش، مراسم پایانی و اهدای جوایز ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان زیباسازی شهر تهران، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، فرهنگستان هنر و موسسه صبا دی ماه ۹۷ با حضور چهره‌هایی چون «ریکاردو بوسی»، رییس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا؛ «فردی ون گیلبرگن»، معاون فیاپ‌ از بلژیک؛ محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران؛ هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد؛ حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد و نمایندگان سفارتخانه‌های چند کشور از جمله اسپانیا، هند، مجارستان و… برگزار شد.
جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» – برگزار می‌شود.
به تازگی فراخوان دوره هفتم جشنواره عکس خیام اعلام شده است که هنرمندان تا ۲۲ مهرماه ۹۸ برای ارسال آثار فرصت دارند.
بیشتر بخوانید:
فراخوان نخستین جشنواره عکس "عکاسان هنر اول"
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن