افتتاح نمایشگاه عکس‌ تاریخی «بقعه‌ها و اماکن مذهبی» درموزه عکسخانه شهر

نمایشگاه عکس‌های تاریخی «بقعه‌ها و اماکن مذهبی» به مناسبت ماه مبارک رمضان در قالب برنامه‌های «شهر خدا، شهر همدلی» در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان سال ۱۴۴۰ هجری قمری ۱۷ قطعه عکس در ابعاد ۲۰ در ۳۰ سانتی‌متر را شامل می شود. تمام عکس‌های این مجموعه، تصاویری از بقاع متبرکه و اماکن مذهبی هستند که توسط عکاسان دوره قاجار در بیش از یک صد سال پیش ثبت شده‌اند.
موزه‌ی عکسخانه‌ شهر به عنوان اولین موزه‌ تخصصی تاریخ عکاسی در خاورمیانه شناخته شده‌است که به همت مرحوم بهمن جلالی در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۷۴ هم‌زمان با روز جهانی موزه در فضایی با مساحت۲۵۰ مترمربع افتتاح شد.
این موزه با موضوع تخصصی تاریخ عکاسی ایران گنجینه‌ای از عکس و سایر میراث تصویری عکاسی همچون کارت پستال، نگاتیوهای شیشه‌ای، دوربین‌‌ها و سایر ابزار و ادوات عکاسی را در خود نگهداری می کند.
این نمایشگاه روز چهارشنبه ۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز دوشنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۸ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶ و پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند.
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه