رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

یک راه عالی برای جذاب کردن عکس هایتان این است که آنها را متمایز یا برجسته کنید! یکی از بهترین راه های برجسته کردن عکس هایتان، استفاده از رنگ های چشمگیر در تصاویرتان است. این رنگ ها وقتی با یک رنگ متضاد همراه شوند، تاثیر حتی بیشتری خواهند داشت، بنابراین در این مقاله، ما به نحوه استفاده از این ایده خواهیم پرداخت. یک نوع سادگی در این عکس ها وجود دارد، و یادگیری این که کدام رنگ ها به خوبی با هم همخوانی دارند، بسیار به شما کمک خواهد کرد.

چرا تضاد در عکاسی خوب عمل می کند؟

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

چیزهای متضاد به لحاظ هنری با هم خوب عمل می کنند، مفاهیمی مانند قدیمی در مقابل جدید، موضوعات خوبی برای عکاسی هستند. یکی از ساده ترین اَشکال تضاد سیاه و سفید است، به همین دلیل عکس هایی که با این سبک گرفته شده باشند، بسیار تاثیر گذار به نظر می رسند. بهترین عکس های سیاه و سفید اغلب کنتراست (تضاد) قوی دارند که آنها را برجسته می کند.

هدف بسیاری از عکس ها این است که سوژه خود را جدا کنید، و با این کار، یک داستان بگویید. استفاده از تضاد یکی از راه هایی است که می توانید یک سوژه را از پس زمینه جدا کنید، یا یک الگوی تکرار قوی را در یک عکس دارای بافت برجسته کنید. همچنین می توانید تضاد رنگ داشته باشید، اما تنها ترکیب رنگ های خاصی با هم خوب عمل می کنند.

عکاسی تضاد رنگ ها چیست؟

به دست آوردن تضاد رنگ (color contrast ) کمی پیچیده تر از عکاسی سیاه و سفید است. رنگ ها را می توان به طور کلی به دو گروه تقسیم کرد: رنگ های سرد، و رنگ های گرم. تضاد رنگ زمانی اتفاق می افتد که یک رنگ سرد با یک رنگ گرم جفت می شود. شما می توانید از رنگ های مکمل نیز استفاده کنید – یعنی زمانی که رنگ های گرم و رنگ های سرد (رنگ های مقابل هم در چرخه رنگ) در یک عکس باشند.

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

یک راه آسان برای تجسم این مسئله، نگاه کردن به چرخه رنگ است، که رنگ های متضاد با هم را نشان می دهد. تضاد رنگ هایی که به طور طبیعی در طبیعت اتفاق می افتد نیز رایج است، و چیزهایی مانند میوه ها و گل ها اغلب این مفهوم را نشان می دهند. رنگ های متضاد کلاسیک، زرد/بنفش، قرمز/سبز و نارنجی/آبی هستند. با استفاده از چرخه رنگ خودتان می توانید برخی از این رنگ ها را پیدا کرده و از آنها در تصاویر خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:
جوزف کودلکا عکاس برجسته قرن بیست و یکم
چگونه عکس هایی بگیریم که تضاد رنگ داشته باشند

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

جهان پر از رنگ است، اما اغلب ترکیب درهم و برهم و شلوغی از رنگ های مختلف می باشد. بنابراین چطور باید عکس هایی بگیریم که تضاد رنگ دارند، اگر بسیاری از رنگ های دیگر نیز در کادر وجود داشته باشند؟ موارد زیر ایده هایی هستند که می توانید برای عکاسی از تضاد رنگ ها از آنها استفاده کنید.

پیدا کردن مکان خوب

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

به دنبال مکانی با یک رنگ قوی و یکدست باشید، دیوارها اغلب این ویژگی را دارند. یک دیوار آجری قرمز می تواند در برابر رنگ های سبز یا آبی تضاد ایجاد کند. در برخی محله ها می توانید دیواری پیدا کنید که با رنگ آبی رنگ آمیزی شده یا چوب کاری شده باشد که یک رنگ خاص است. مناطق هنری شهر اغلب شکارگاه های خوبی هستند. هنگامی که یک پس زمینه با رنگ قوی پیدا کردید، باید به دنبال چیزی یا کسی باشید که رنگ متضادی دارد.

خودتان تضاد رنگی ایجاد کنید

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

عکاسی از تضاد رنگ ها روشی خلاقانه است، بنابراین نظرتان در مورد این که خودتان تضاد رنگ ایجاد کنید چیست؟ این می تواند به این معنی باشد که از یک مدل بخواهید یک رنگ لباس خاص بپوشد، یا می توانید عکس هایی از اجسام بی جان ایجاد کنید که تضاد رنگی دارند. رفتن به یک فروشگاه محلی برای خرید کاغذ رنگی به شما این امکان را می دهد تا با تضاد رنگ ها بازی کنید.

پیدا کردن تضاد رنگ در طبیعت

رنگ های متضاد چه تاثیری بر عکسها میگذارد؟

گل ها، به خصوص ارکیده ها، تضاد رنگ طبیعی دارند، به این معنی که نیازی نیست شما خودتان آن را ایجاد کنید! یک سوژه دیگر با رنگ های قوی میوه ها هستند، بنابراین به بازار بروید و ببینید می توانید از غذاها با رنگ های متضاد عکس بگیرید!

هنگامی که دفعه بعد خودتان را به چالش کشیدید تا یک چیز جدید را در عکاسی امتحان کنید، چطور است که از تضاد رنگ به عنوان موضوع اصلی استفاده کنید؟ این نوع سرگرم کننده ای از عکاسی است که هر کسی می تواند آن را امتحان کند، مهم نیست از چه دوربینی استفاده می کنید، بنابراین بیایید عکاسی تضاد رنگ را امتحان کنیم!

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن