جشنواره عکس سلامت روان فرصتی برای توجه ویژه به سواد سلامت است

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حضور بیش از سه هزار و دویست عکاس از ۷۷ کشور دنیا در پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان، گفت: حضور این هنرمندان به همراه تیم داوری مطرح بین المللی که بر این جشنواره نظارت می کنند نشان از اهمیت موضوع سلامت روان در دنیای امروز است.
به گزارش باشگاه عکاسان جوان به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سلامت روان، دکترعلیرضا رئیسی با بیان اینکه سواد سلامت یکی از موثرترین ابزارهایی است که برای توانمندسازی جوامع در حفظ و ارتقای سلامت هر جامعه می تواند نقش آفرینی کند، گفت: یکی از فعالیت هایی که به عنوان راهبرد اصلی در حوزه معاونت بهداشت پیگیری می شود ارتقای سطح سلامت جامعه است و اعتقاد داریم حتما باید از روش ها و ابزارهای جدید استفاده شود.
وی افزود: یکی از ابزارهای مشترک جهت ارتقای سواد سلامت استفاده از زبان هنر است؛ به همین دلیل جشنواره عکس سلامت روان یک فرصت خوب و موثر است که امیدواریم منجر به ارتقای سطح سلامت جامعه شود. همچنین این جشنواره فرصتی است تا توجه سیاستگذاران را به این نکته جلب کنیم که برای داشتن جامعه پویا و سالم باید به جنبه های مختلف سلامت روان توجه ویژه شود.
رئیسی اظهار کرد: یکی از برنامه های جدی وزارت بهداشت و درمان توجه بیش از پیش به سلامت روان و ارتقای سلامت مردم است.
بر اساس این گزارش، پیش از این «ریکاردو بوسی» رییس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا، «فردی ون گیلبرگن» معاون فیاپ‌ از بلژیک، کیارنگ علایی، ابراهیم بهرامی، ناصر محمدی، دکتر احمد حاجبی (مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت) و دکتر محمدرضا صائینی (رئیس مرکز بهداشت استان زنجان و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان) داوری آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد‌ را انجام داده اند.
در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس «سلامت روان»، دکتر پرویز قزلباش (رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان) به عنوان رئیس جشنواره، دکتر محمدرضا صائینی به عنوان دبیر و علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) به عنوان مدیر هنری و مدیر بخش بین الملل حضور دارند.
این رویداد، با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی موضوعات روان‌شناختی توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
علاقه‎مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانندبه سایت‎جشنواره به نشانی www.mentalhealthexhibition.ir مراجعه کنند.
مراسم پایانی و اختتامیه این جشنواره ۱۵ اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می شود.
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه