پاناسونیک از لنز‌های جدید سری S رونمایی کرد.

پاناسونیک از لنز‌های جدید سری S رونمایی کرد.Reviewed by محمدرضا طائب on Feb 3Rating:
پاناسونیک درکنار اولین دوربین‌های فول‌فریم، از لنز‌های جدید سری S مخصوص آن‌ها نیز رونمایی کرد.

پاناسونیک ساعاتی پیش و پس از معرفی نسخه‌های مفهومی، با رونمایی از دوربین‌های فول‌فریم و لنز‌های مخصوص آن‌ها، وارد رقابت جدیدی در صنعت دوربین‌های دیجیتال شد. نکته‌ی قابل‌توجه در رابطه با لنز‌های جدید سری S پاناسونیک، همکاری نزدیک این شرکت و لایکا در توسعه و تولید آن‌ها است و تمام لنز‌های سری S PRO لومیکس، گواهی تاییده‌ی لایکا را به همراه خواهند داشت.

مدیران پاناسونیک در رابطه با مانت L به کار گرفته شده در دوربین‌های S1 و S1R و همچنین لنز‌های سری S لومیکس، گفتند:

مانت L توسط لایکا برای دوربین‌های بدون آینه توسعه یافته که برای هر دو فرمت APS-C و فول‌فریم مناسب است. لایکا، پاناسونیک و سیگما با تشکیل اتحاد L مانت، توسعه‌ و تولید دوربین و لنز‌های این سیستم را برعهده گرفته‌اند. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود هر یک از محصولات سیستم L مانت هر یکی از این سه شرکت را، بدون هرگونه نگرانی درکنار یکدیگر به کار بگیرند. از نقاط قوت این سیستم می‌توان به قطر ۵۱.۶ میلی‌متر آن اشاره کرد که امکان ساخت لنز‌های کامپکت و فوق‌العاده سریع را فراهم می‌کند. سیستم ارتباطی دوربین و لنز نیز کاملا آیند‌نگرانه طراحی شده است. همچنین ساختار این سیستم به نحوی طراحی شده است تا محصولات آن دربرابر شرایط مختلف آب‌و‌هوایی کاملا مقاوم باشند.

لنز ۵۰ میلی‌متری f/1.4

به‌گفته‌ی مدیران پاناسونیک لنز جدید ۵۰ میلی‌متری f/1.4 سری S PRO این شرکت، هسته‌ی تمام لنز‌های لومیکس S است. پاناسونیک در توصیف این لنز گفت:

این لنز فوکوس و دفوکوس کاملا روان را از محیط اطراف سوژه بر آن و بالعکس را به ارمغان می‌آورد. این لنز همچنین پرتو و منبع نور در پس‌زمینه را در بهترین حالت و با بوکه‌ای زیبا ثبت خواهد کرد.

لنز ۵۰ میلی‌متری S PRO پاناسونیک، از ۱۳ المان در ۱۱ گروه بهره می‌برد و سیستم فوکوس دوگانه آن که از موتور‌های خط و مرحله‌ای بهره می‌برد، سرعت ۴۸۰fps را به همراه خواهد داشت. کلاچ تغییر حالت مکانیزم فوکوس از دستی به خودکار، مکانیزم حداقل‌سازی پدیده Focus Breath برای فیلمبرداری، قطر دهانه‌ی ۷۷ میلی‌متر، دیافراگم با ۱۱ تیغه و مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار، از دیگر مشخصات این لنز است.

لنز ۲۰۰-۷۰ میلی‌متری f/4 OIS

لنز ۲۰۰-۷۰ میلی‌متری f/4 سری S PRO پاناسونیک، از ۲۳ المان در ۱۷ گروه بهره می‌برد که سیستم لرزشگیر اپتیکال نیز در آن به کار گرفته شده است. موتور خطی با حداکثر سرعت ۴۸۰fps، کلاچ حالت فوکوس، حذف پدیده Focus Breath، قطر دهانه ۷۷ میلی‌متر و دیافراگم با ۹ تیغه، مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار از مشخصه‌های لنز تله جدید مانت L پاناسونیک است.

لنز ۱۰۵-۲۴ میلی‌متری f/4 ماکرو OIS

لنز استاندارد پاناسونیک درکنار ارایه‌ی فاصله‌ی کانونی واید ۲۴ میلی‌متری تا حد میانی ۱۰۵ میلی‌متری، قابلیت‌های جذاب دیگری را نیز در اختیار عکاسان قرار می‌دهد که می‌توان از امکان عکس‌برداری ماکرو با نسبت ۰.۵ برابر درکنار حداقل فاصله‌ی فوکوس ۳۰ سانتی‌متری، نام برد.

در بخش مشخصه‌های این لنز می‌توان به استفاده از ۱۶ المان در ۱۳ گروه در آن، وجود سیستم لرزشگیر اپتیکال، موتور خطی با حداکثر سرعت ۴۸۰fps، حذف Focus Breath، مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار، پوشش فلوئورین برای پس زدن روغن و آب، قطر دهانه‌ی ۷۷ میلی‌متر و دیافراگم با ۹ تیغه اشاره کرد.

لنز‌های آتی

به‌گفته‌ی مدیران پاناسونیک، این شرکت خود را برای رونمایی از ۱۰ لنز S PRO تا سال ۲۰۲۰ آماده می‌کند تا کاربران دوربین‌های لومیکس S1 و S1R کمبودی در این زمینه حس نکنند. البته امکان بهره بردن از لنز‌های لایکا و سیگما نیز همواره فراهم خواهد بود.
قیمت

هر سه لنز جدید پاناسونیک از ماه آوریل (فروردین ۹۸) همراه‌با دوربین‌های فول‌فریم این شرکت به بازار عرضه خواهند شد. لنز ۵۰ میلی‌متری برچسب قیمت ۲٬۲۹۹ دلار، ۲۰۰-۷۰ میلی‌متری ۱٬۶۹۹ دلار و نمونه‌ی ۱۰۵-۲۴ میلی‌متری ۱٬۲۹۹ دلار به همراه خواهند داشت.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
بستن