کارگاه آموزشی رئیس و معاون فیاپ در ایران برگزار می‎شود

کارگاه آموزشی رئیس و معاون فیاپ در ایران برگزار می‎شودReviewed by لیلا سلیمانی on Dec 31Rating:
کارگاه آموزشی رئیس و معاون فدراسیون بین‎المللی هنر عکاسی (فیاپ) همزمان با مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام برگزار می‎شود.

به گزارش باشگاه عکاسان جوان  به نقل از  روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، کارگاه «خوانش عکس و داوری بین المللی» ۲۱ دی با حضور ریکاردو بوسی، رئیس فیاپ از ایتالیا؛ فردی ون گیلبرگن، معاون فیاپ از بلژیک و علی سامعی، نماینده فیاپ در ایران برگزار می‎شود.
در این کارگاه آموزشی نکات مهم در مورد خوانش عکس و نکات مهم در انتخاب و داوری آثار در جشنواره های بین المللی عکس بیان خواهد شد. در حقیقت داوری یک جشنواره بین المللی شبیه سازی می شود، یعنی ۳ داور ضمن رای دادن به عکس ها، دلیل آن رای و نظرشان را در مورد عکس ها اعلام می کنند. سپس عکس های برتر انتخاب و سه عکس برنده انتخاب می شود. در این روند شرکت کنندگان با داوری بین المللی و نحوه خوانش و داوری عکس ها آشنا می شوند.
این کارگاه جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در فرهنگستان هنر واقع در تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‎توانند به سایت کلوپ عکس فوکوس به نشانی www.focusteam.ir مراجعه کنند.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) به عنوان تنها موسسه بین المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین موسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است. این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با موسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ موسسه ملی در ۵ قاره می رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که در حال حاضر نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه