رونمایی از کتاب چهارصد و شصت و پنج نفر

رونمایی از کتاب چهارصد و شصت و پنج نفرReviewed by لیلا سلیمانی on Dec 16Rating:
کتاب عکس میترا زرگرانی با عنوان چهارصد و شصت و پنج نفر که به صورت ناشر مولف به چاپ رسیده است در تاریخ ۲۷ آذر در فرهنگسرای نیاوران رونمایی خواهد شد.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «… در آغازین ساعات روز پنجشنبه چهار مهر ۱۳۹۴ مصادف با عید قربان، تعداد زیادی از حجاج حاضر در منطقه منای عربستان که برای فریضه رمی جمرات می‌رفتند، در تقاطع خیابان‌های ۲۰۴ و ۲۲۳ به هم پیوستند و در اثر ازدحام جمعیت نزدیک به هزاران نفر جان باختند. تعداد جان‌باختگان ایرانی ۴۶۵ نفر اعلام شد. استان خراسان رضوی با ۹۲ نفر و شهرستان نیشابور با ۴۵ نفر در صدر آمار جان‌باختگان قرار دارند. رسانه‌ها تحلیل‌های مختلفی در خصوص چگونگی وقوع این حادثه را مطرح کردند. اعتراضات شدید مسلمانان جهان و سخنرانی‌های متعدد سران کشورها درباره این حادثه انجام شد و همچنان باگذشت سال‌ها از این فاجعه دردناک، پرسش‌های بی‌پاسخی وجود دارد.»

این کتاب، تعداد ۲۳ شهید حادثه منا را در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در قالب مجموعه عکس روایت می‌کند. میترا زرگرانی متولد مردادماه ۱۳۷۹ در نیشابور و دانشجو رشته عکاسی در دانشگاه فرهنگ و هنر مشهد است.
کتاب «چهارصد و شصت و پنج نفر» تمام رنگی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در قطع وزیری و ۸۸ صفحه چاپ شده است؛ همچنین محمد هاشمیان طراح گرافیک و مدیران هنری این کتاب مرتضی امین الرعایایی و عبدالله حیدری هستند.
آیین رونمایی از کتاب ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه