ترکیب بندی درعکاسی منظره

عکاسی منظره همه ی عناصر ترکیب بندی را به کار می گیرد. در ترکیب بندی منظره ، عکاسی برای بهبود کارش بیش تر منتظر می ماند تا نور بافت ها را نمایان کند. شکل و فرم با تابش دائما متغیر نور خورشید و ماه بر فرم های زمین نمایان می شوند. تغییر فصل زمین را با گستره ی وسیعی از رنگ ها پوشش میدهد.

ترکیب بندی منظره تنها آرایش عناصر در قاب دوربین نیست. یکی از چیزهایی که می تواند عکس را بهتر کند ، تابش نور است که عکاس قادر به کنترل تغییرات آن نیست ، او می تواند زاویه ی دید خود را تغییر دهد ، اما زمانی که صحبت از نور می شود تنها می تواند انتظار بکشد و نظاره کند . جهت و ارتفاع خورشید عامل تعیین کننده ی نور در منظره است که آن را هم زمان روز و فصل تعیین میکند . برخی مناظر مانند موضوع های رو به شمال در نیمکره ی شمالی ، هیچ گاه با نور مستقیم خورشید روشن نمی شوند . حوصله به خرج دادن بهترین پیشنهاد است .

در عکاسی منظره ، پیش از آن که عکاس عکسش را بگیرد باید در مورد مکان و حسی که در بیننده ایجاد می کند بیاندیشد . این آگاهی همان انگیزه ی عکاس برای بیان حس خود از طریق ابزار های عکاسی است بدون این آگاهی عکس منظره به راستی فاقد عمق حسی خواهد بود.

ترکیب بندی درعکاسی منظره

(عکاس با استفاده از عدسی زاویه باز منظره را در زیباترین حالت خود ثبت کرده است . ترکیب بندی دقیق با استفاده هوشمندانه از خطوط ، اشکال دیداری و انعکاس ، جذابیت عکس را دوچندان کرده است .عکاس : کریس گین)

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن