پایان داوری نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورای

پایان داوری نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورایReviewed by لیلا سلیمانی on Oct 29Rating:
با انتخاب ۵۰ اثر،داوری مرحله نهایی سوگواره عکس فرهنگ عاشورای به پایان رسید.

دبیر نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی هدف از برگزاری این سوگواره را اعتلای مفهوم غنی عزاداری در فرهنگ ایرانی و نمایش آن در معرض دید جهانیان عنوان کرد.
رضا رجبی دبیر نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه عکاسان جوان، گفت: رویداد قیام عاشورا و وقایع جانسوز ایثار و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران وفادارش آنچنان بر قلب‌ها تاثیر گذاشته است که پس از گذشت ۱۴ قرن از وقوع آن حادثه عظیم غبار کهنگی و فراموشی را بر خود ندیده است. گویی هرسال با حلول هلال ماه محرم خون پاک شهیدان کربلا در رگهای تاریخ جوششی تازه می‌یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده‌تر و تشنگان حقیقت را شیفته‌تر می‌کند. هنر و فرهنگ عاشورایی احیاگر و دربردارنده حیات جاوید، بازخوانی و بازشناسی است.
رجبی هدف از برگزاری سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی را اعتلای مفهوم غنی عزاداری در فرهنگ ایرانی عنوان کرد و افزود: این سوگواره می‌کوشد جلوه‌هایی ناب از عشق و دلدادگی مردم ایران در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به تصویر بکشد و فرهنگ واقعی و اصیل عاشورا را با برگزاری نمایشگاه در داخل و خارج از کشور به معرض دید جهانیان بگذارد.
وی درباره آمار شرکت‌کنندگان در سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی گفت: اولین دوره برگزاری این سوگواره را به همت شرکت آبان اندیشان پایتخت و حمایت شرکت زر ماکارون پشت سر گذاشتیم و استقبال خوبی از طرف هنرمندان عکاس مواجه شدیم ، ۶۱۲ عکاس با ارسال ۳۰۱۲ اثر هنری در این سوگواره شرکت کردند.
کارگردان و دبیر نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی ادامه داد: جلسه داوری نخستین سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی با حضور هیات داوران این سوگواره متشکل از اساتید محمود عبدالحسینی، کمال‌الدین شاهرخ و رجبعلی قهرمانی در پالایشگاه غلات زر برگزار شد. مراسم اهدای جوایز برگزیدگان و گشایش نمایشگاه آثار منتخب در نیمه دوم آبان ماه برگزار خواهد شد و در این مراسم از پوستر جشنواره‌ای جدید با موضوعی ویژه بانوان رونمایی می‌شود. امیدواریم سوگواره عکس فرهنگ عاشورایی در سالهای آینده با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.
رجبی در پایان از حمایتهای معنوی و مادی شرکت زر ماکارون تشکر کرد.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه