انتشار فراخوان مسابقه عکس”سوگواره شورحسینی”

انتشار فراخوان مسابقه عکس"سوگواره شورحسینی"Reviewed by لیلا سلیمانی on Oct 14Rating:
فراخوان دومین مسابقه عکس سوگواره شور حسینی، در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی سالار شهیدان ” ابا عبدالله الحسین (ع) ” و اصحاب با وفای ایشان در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی منتشر شد.

شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت معاونت امور هنری وهمکاری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و مرکز فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال ، در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی سالار شهیدان ” ابا عبدالله الحسین (ع) ” و اصحاب با وفای ایشان و با هدف ثبت هنری جلوه هایی از فرهنگ عزاداری و ایثار مردم در این ایام ، اقدام به برگزاری دومین مسابقه عکس( با تلفن همراه/ دوربین عکاسی) با عنوان “سوگواره شورحسینی” در بین همکاران و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده محترم آنان در سطح ستاد وزارتخانه ، ادارات کل استانها و سازمانهای تابعه نموده است .

بخش های سوگواره :

بخش اول: عکس های ارسالی توسط گروه سنی تا ۱۴ سال تمام .
بخش دوم: عکس های ارسالی توسط گروه سنی بالاتر از ۱۴ سال .
بخش سوم : انتخاب مردمی(عکس هائیکه توسط مردم و همکاران بعنوان بهترین عکس درسایت شورحسینی انتخاب ( لایک) شده باشند )

 بخش ویژه سوگواره :

انتخاب مردمی (عکس هائی که توسط مردم و همکاران به عنوان بهترین عکس ارسال شده به سایت شورحسینی ، انتخاب (لایک) شده باشند.)

انتخاب مردمی : همه همکاران می توانند علاوه بر شرکت در بخش اول و یا دوم سوگواره ، در بخش ویژه سوگواره ( انتخاب مردمی ) هم شرکت نموده و یکی از عکس هائی راکه توسط دیگر همکاران به این سایت (سایت شورحسینی ) ارسال نموده اند ، به عنوان بهترین عکس سایت ،انتخاب (لایک) نمایند. این بخش از تاریخ ۹۷/۰۸/۱۹ شروع و تا تاریخ روز چهارشنبه ۹۷/۰۸/۳۰ ادامه خواهد داشت.

تذکر: دربخش مردمی سوگواره علاوه بر همکاران و خانواده های محترم آنان، عموم مردم هم می توانند شرکت نمایند و به بهترین عکس سایت رای دهند .

موضوعات سوگواره :

۱. جلوه هایی از حضور مردم در عزاداری های حسینی ( ماههای محرم و صفر )
۲. ایثار، بخشش و مشارکت مردم در ایام سوگواری سالار شهیدان و اربعین حسینی
۳. مراسم عاشورا و اربعین حسینی و اماکن مذهبی و تاریخی
۴. فرهنگ بومی مردم در عزاداری های حسینی
۵. جلوه هایی از نماز عزاداران حسینی و نماز روز عاشورا
۶. جلوه هایی از پیاده روی اربعین
۷. حضور کودکان در عزاداری های حسینی و اربعین
۸. سوگواری های حسینی در میان ملل و ادیان مختلف

مقررات سوگواره

شرکت همزمان درکلیه موضوعات این سوگواره برای همه همکاران شاغل و بازنشسته و اعضای خانواده آنان در سطح ستاد وزارتخانه ، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و سازمان های تابعه (اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی) آزاد است .
هر عکاس می تواند حداکثر ۵ عکس (تلفن همراه/ دوربین عکاسی) با توجه به موضوعات سوگواره به دبیرخانه ارسال نماید.
شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت های وزارت متبوع به نشانی ( ( http://marouf.farhang.gov.ir و شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت متبوع به نشانی http://farhang.gov.ir)) و یا مستقیما”از طریق پرتال سوگواره به نشانی (( http://shorehosseini.farhang.gov.ir نسبت به دریافت اطلاعات مسابقه و ارسال ( آپلود کردن) عکسهای مربوطه اقدام نمایند .
شرکت کنندگان لازم است فایل اصلی اثر را با رزولوشن حداقل ۸ مگا پیکسل بعد از اعلام نتایج انتخاب اولیه به دبیرخانه ارسال نمایند.
تمام عکس ها باید شامل متنی به عنوان توضیحات کلی(اعم از زمان، مکان و …) باشد.
عکس ها باید در سال ۹۶ و ۹۷ تهیه شده باشند .
ویرایش عکس در حدی که اصالت تصویری عکس مخدوش نشود مجاز است.
شرکت کننده در سوگواره به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می شود و مسئولیت مالکیت اثر از عهده سوگواره خارج است.
سوگواره از پذیرفتن عکس هایی که مغایر فرهنگ عمومی، توهین آمیز و یا مصداق ورود غیر مجاز به حریم اشخاص باشد معذور است.
برگزار کننده سوگواره حق استفاده از عکس های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوطه به سوگواره با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می دارد.
ثبت نام و ارسال عکس ها به منزله قبول کلیه مقررات سوگواره است.
تصمیم گیری درباره مسایل پیش بینی نشده به عهده دبیر و شورای سیاست گذاری سوگواره است.

جوایز

در بخش اول و دوم و سوم مسابقه به نفرات اول تا پنجم ، علاوه بر لوح تقدیر، به ترتیب مبلغ ۷میلیون ریال،۶ میلیون ریال، ۵ میلیون ریال ،۴ میلیون ریال و۳میلیون ریال و به نفرات پنجم تا دهم هر یک مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می شود .
در بخش ویژه سوگواره( انتخاب مردمی) که توسط مردم انتخاب ( لایک ) می شوند ، به نفرات اول تا پنجم، به ترتیب مبلغ ۵ میلیون ریال،۴ میلیون ریال، ۳ میلیون ریال ،۲ میلیون ریال و یک میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می شود .
آثار برگزیده به صورت یک مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد .

گاه شمار سوگواره :

مهلت ارسال آثار تا پایان ۱۸آبان ماه ۱۳۹۷(اول ربیع الاول ) می باشد .

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه