بازگشت ستاره ها؛ نمایشگاهی از تشییع شهدا در اردبیل

دومین نمایشگاه انفرادی عکس «موسی تقوی نمین» با عنوان «بازگشت ستاره ها» در نگارخانه استادقوام الدین اردبیلی مجتمع فرهنگی هنری فدک، برگزار می شود.

در این نمایشگاه، تعداد ۳۶ قطعه عکس در اندازه های ۳۰ در ۴۰ ، ۵۰ در ۷۰ و ۱۲۰ در۶۰ سانتی متر از تشییع پیکر پاک و مطهر شهدا، بر دوش مردم مومن و متدین اردبیل، به نمایش گذاشته می شود.

موسی تقوی، در مقدمه ی این نمایشگاه نوشته است:

«بی شک تاریخ در مقابل ایثارتان تعظیم خواهد کرد. چگونه در مقابلت تعظیم نکنیم که در خوفناک ترین شب های این دیار درخشیدید و آسمان خوف زده دلمان را با برق غرورانگیز چشمانتان روشن کردید.

ستاره های آسمان به مقامتان غبطه می خوردند و ما هم بیشتر از ستاره ها…

شاید به همین خاطر است که وقتی می آیید، شانه های لرزانمان را میزبان قدومتان می کنیم و چه میزبانی خوش تر از اینکه تو مهمانش باشی و من…

یکی از آرزوهایم این بود که تاریخ تولدم به جای ۱۳۶۹ می شد …۱۳ تا می توانستم در آن روزها در کنارتان باشم و برق چشمانتان را در قاب تصویر جای می دادم. اما نشد…

روزهایی که آرمیده در تابوت های مزین به پرچم خوش رنگ ایران می آمدید و اشک چشمانمان را خیس می کرد، آرزوهایم به واقعیت بدل شد و با دیدگانی تَر، بازگشت ستاره ها را قاب کردم.»

تقوی، متولد ۱۳۶۹ در نمین و دارای مدرک کارشناسی در رشته ارتباطات می باشد. وی، سابقه همکاری با آژانس عکس جام جم و خبرگزاری های ایسنا، ایکنا و مهر را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر نیز؛ عکاس خبرگزاری صداوسیما و از عکاسان فعال و نامدار منطقه به شمار می رود.

این هنرمند عکاس، در سال ۱۳۹۴ در نگارخانه استاد قوام الدین اردبیلی، نخستین نمایشگاه انفرادی خود را با موضوع «طبیعت» برگزار کرده است. همچنین؛ سابقه حضور در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی و منتخب چندین فستیوال استانی و ملی را در کارنامه خود دارد.

شایان ذکر است؛ دومین نمایشگاه انفرادی عکس «موسی تقوی نمین» با عنوان «بازگشت ستاره ها» روز یکشنبه ۱ مهرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷ گشایش و تا ۵ مهرماه ادامه خواهد داشت و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نگارخانه قوام الدین اردبیلی، واقع در اردبیل، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی هنری فدک، مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید:
عکس های منتخب حیات وحش هفته دوم مارس
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن