فراخوان جشنواره عکس نورنگار

پنجمین جشنواره‌ی عکس نورنگار با عنوان ایران من در دو بخش، اصلی و جنبی برگزار میکند .

پنجمین دوره جشنواره عکس نورنگار با انتشار فراخوان خود رسما آغاز به کار کرد. بر این اساس تمام علاقه‌مندان به عکاسی بدون محدودیت می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

این جشنواره دارای دو بخش، اصلی و جنبی است. موضوع بخش اصلی، «ایران من» با تمرکز بر محیط زیست است. در این بخش فقط مجموعه عکس (بین ۵ تا ۸ عکس) پذیرفته می‌شود و هر مجموعه باید دارای بیانیه (استیتمنت حداکثر ۴۰۰ کلمه) و هر عکس نیز باید دارای توضیح (کپشن حداکثر ۱۰۰ کلمه) باشد.

موضوع بخش جنبی «انسان در طبیعت» است و فقط به صورت تک عکس (حداکثر ۸ قطعه عکس) در این بخش پذیرفته می‌شود.

در حالی که جوایز بخش‌های اصلی و جنبی در دوره گذشته سه دستگاه دوربین عکاسی Canon EOS-5D Mark IV (بدنه) و سه دستگاه دوربین عکاسی Nikon D7200 kit 18-140mm بود ، این دوره از جشنواره به دلیل افزایش نرخ ارز و افزایش بیش از دو برابری قیمت دوربین‌های عکاسی، جوایز نقدی را جایگزین کرده است. بدین صورت که سه نفر برگزیده بخش اصلی، هر نفر مبلغ ۱۰ میلیون تومان و سه برگزیده بخش جنبی، هر نفر مبلغ ۶ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

افشین شاهرودی، مسعود زنده روح کرمانی، نادر داودی، صادق میری و سعید محمودی ازناوه هیأت داوران جشنواره را تشکیل می‌دهند.

مسعود افشانی دبیر جشنواره است و دبیر اجرایی ابراهیم حیدری معرفی شده، همچنین مشاور هنری داریوش محمدخانی است.

فرصت ارسال آثار از دوشنبه یکم مرداد ۱۳۹۷ آغاز شده و پایان مهلت ارسال آثار نیز ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ است. با این توضیح که مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد. داوری آثار در آبان ماه انجام می‌شود و برگزیدگان در آذر ماه معرفی می‌شوند.

ثبت‌نام برای شرکت در این جشنواره رایگان نیست و علاقه‌مندان (بستگی به تاریخ ثبت‌نام) باید بین ۵۰ تا ۷۵ هزار تومان بپردازند.

دریافت آثار تنها از طریق سایت جشنواره به نشانی festival.noornegar.com امکان‌پذیر است و برای ارسال آثار باید در سایت جشنواره ثبت نام و طبق دستور کار درج شده در سایت عمل شود.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه