رونمایی پنتاکس از لنز Pentax HD FA 50mm f/1.4 SDM AW

شرکت Ricoh Imaging رسما از لنز Pentax HD FA 50mm f/1.4 SDM AW رونمایی کرد. این لنز اولین محصول از سری لنزهای استار است که تحت قواعد سنجش کیفی جدید پنتاکس عرضه می‌شود. این لنز استاندارد با دریچه‌ی دیافراگم بزرگ، کیفیت تصویری متمایز با حداقل ابیراهی را ارائه می‌کند.

لنز HD FA 50mm f/1.4 SDM AW محصول شرکت پنتاکس، لنز پرایمی با طول استاندارد و گشودگی دیافراگم حداکثری است که علاوه بر عمق میدان زیاد باعث ثبت عکس‌های باکیفیت در نور کم می‌شود. هرچند این لنز برای دوربین‌های فول‌فریم پنتاکس با مانت K طراحی شده است، قابلیت استفاده در دوربین‌ها فرمت APS-C را نیز دارد که در این‌صورت فاصله‌ی کانونی ۷۶.۵ میلی‌متر را به همراه خواهد آورد‌.

قیمت لنز جدید پنتاکس در آمریکا حدودا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود و عرضه‌ی آن در چند روز آینده آغاز خواهد شد.

ویژگی‌های اصلی لنز پنتاکس HD FA 50mm f/1.4 SDM AW

فرمت فول‌فریم/ K-Mount
بازه‌ی گشودگی دیافراگم: f/1.4 تا f/16
یک المان غیرکروی، یک المان غیرکروی با پراکنش غیرعادی
موتور فوکوس اولتراسونیک SDM
نسخه‌ی دوم پوشش Aero Bright برای دفع نورهای مزاحم داخلی، پوشش HD
پوشش SP برای المان جلویی
دیافراگم دایره‌ای شکل ۹ تیغه
ضد رطوبت و گردوغبار

پوشش Aero Bright II و HD روی ۱۵ المان این لنز باعث کاهش تشعشعات اضافه و شبح‌وارگی حتی در شرایط نور شدید می‌شود. پوشش SP در المان جلویی نیز قطرات آب یا اثرات لمس انگشت را دفع می‌کند. موتور فوکوس خودکار این لنز، SDM، از نوع اولتراسونیک و محصول شرکت پنتاکس است که فوکوس درست و سریع را هنگام عکاسی به ارمغان می‌آورد. به علاوه، دیافراگم مدور و ۹ تیغه‌ی این لنز، جلوه‌ی بوکه‌ی یکنواخت و متوازنی را در عکس‌هایی مانند پورتره به همراه دارد. لنز مورد بحث ضدآب بوده و در عکاسی از محیط‌های بیرونی در برابر آب‌و‌هوای بارانی عملکرد باثباتی خواهد داشت.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه