نمایشگاه عکس برای ابراز همدردی با زلزله‎زدگان کرمانشاه

نمایشگاه عکس برای ابراز همدردی با زلزله‎زدگان کرمانشاهReviewed by لیلا سلیمانی on Mar 3Rating:

نمایشگاه عکس برای ابراز همدردی با زلزله‎زدگان کرمانشاه

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «کردپرتره» ۱۱ اسفند ماه در نگارخانه شمیده آغاز به کار می کند.
آبان ماه امسال بود که زلزله هفت ریشتری کرمانشاه، داغ بزرگی بر دل مردمان سراسر ایران گذاشت. افراد بسیاری در روزهای ابتدایی وقوع زلزله راهی این منطقه شدند و با کمک‌های خود تلاش کردند غم و اندوه ساکنین این منطقه را بکاهند و زخم‌هایشان را التیام بخشند. گروهی از عکاسان مستند که از سال ها پیش چهره‌ مردمان این خطه را در قاب عکس‌هایشان ثبت کرده بودند، این روزها با برگزاری نمایشگاه عکس درصدد کمک و همیاری به این مردم برآمده‌اند.
نگار آقاعلی طاری، مدیر هنری و اجرایی این نمایشگاه می‌گوید: مدت‌ها بود که تصمیم داشتم با برگزاری نمایشگاه عکس، یاری‌رسان هموطنان زلزله‌زده خود باشم، اما از آنجا که معتقدم یک دست صدا ندارد، از سایر همکارانم نیز درخواست کردم تا با ارائه عکس‌های خود در این نمایشگاه، همراه من باشند و این عزیزان نیز باکمال میل پذیرفتند؛ این روند باعث شد تا در نهایت نمایشگاه خیریه‌ عکس با موضوع “کرد پرتره” به مرحله برگزاری برسد و ما بتوانیم در روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفند ماه، میزبان خیرین عزیز باشیم.
وی تاکید کرد: ما قصد داریم بخشی از لطف دوستانی که در گذشته میزبان نگاه‌های کنجکاو دوربین‌های ما بودند را جبران کنیم. چهره‌هایی که قطعا در موفقیت عکاسان مستند سهیم بودند و یاری رساندن به ایشان کمترین کاری است که می‌تواند پاسخگوی لبخند ماندگارشان در ثبت تصویرمان باشد؛ لازم است بگویم تمام عواید حاصله از این نمایشگاه خیریه در راه توانمندسازی کودکان و نوجوانان آن مناطق هزینه خواهد شد تا ضمن ارتقاء پایدار سطح رفاه و کیفیت زندگی باعث معرفی فرهنگ کهن و اصیل این عزیزان باشد.
آقاعلی طاری افزود: اسحاق آقایی، جاوید تفضلی، مریم الهیاری، وحید بابایی، مهدی توکلی، حمید جانی‌پور، ساجد حق‌شناس، علی درمیانی، سهیل زندآذر، علی سامعی، جلال شمس آذران، مونا عبدالله‌پور، زینب عربی، سعید عرب‌زاده، حسین فاطمی، آریز قادری، ناصر گل‌نظری، وحید مومن‌زاده، ساسان مویدی، شهاب ناصری و مهدی ناظری از جمله هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند و امیدواریم نیت خیر این عزیزان علاوه بر اینکه شامل حال کودکان و نوجوانان زلزله زده کرمانشاه می شود، به صورت خیر و برکت بی پایان در تمام لحظات زندگی آنها جاری باشد.
این عکاس مستند در خصوص اهداف خود می‌گوید: قصد دارم در یک کارگاه آموزشی به کودکان و نوجوانان زلزله زده عکاسی آموزش داده و پس از گذراندن این دوره و ثبت عکس هایی توسط آنها، یک نمایشگاه در داخل یا خارج ایران برگزار کنم، تا علاوه بر اینکه برای این کودکان و نوجوانان یک روزمه و یک گواهی هنری خواهد بود، عواید فروش این عکس ها نیز صرف توسعه مراکز فرهنگی خودشان خواهد شد. این کارگاه می تواند به بازیابی امید و کم تر شدن افسردگی این کودکان و نوجوانان کمک کند و آنها را کمی امیدوارتر کند و بتواند به آنها یه دلمشغولی بدهد تا ادامه زندگی کمی برایشان معنی داشته باشد.
این نمایشگاه در روزهای ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه در نگارخانه شمیده واقع در بلوار میرداماد، خیابان سنجابی بن بست یکم پلاک ٨ واحد ١٢ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه