راه یابی آثار ۲ هنرمند اردبیلی به دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر

آثار دو هنرمند عکاس اردبیلی؛ «حسین ملکی» و «رحمان مجرد» به مرحله نهایی و نمایشگاه دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر راه پیدا کرد.
حجت مجرد؛ مدیر هنری (کیوریتور) جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در استان اردبیل به نقل از دبیرکل جشنواره بین المللی فجر گفت: «مرحله نخست انتخاب آثار نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، توسط شورای هنری جشنواره متشکل از: کامبیز درم بخش، اصغر کفشچیان مقدم، بهروز دارش، فرح اصولی، بیژن صیفوری، صداقت جباری، محمد علی بنی اسدی، بهزاد اژدری و منیژه صحی، با توجه به تصاویر آثار، استیتمنت ها و… در چند مرحله انتخاب و با بررسی بیش از ۱۰۰۰۰ اثر از ۵۳ کشور جهان انجام شده است».
مدیر هنری جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در استان اردبیل، گفت: مجموعاً ۲۷۶۴ هنرمند ایرانی و خارجی در سایت رسمی این جشنواره ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶۸ هنرمند خارجی از ۵۳ کشور جهان و در این رویداد بزرگ هنری شرکت کرده اند و همچنین اعضای شورای هنری این دوره جشنواره پس از ۸ روز ارزیابی آثار و بررسی اطلاعات ثبتی هنرمندان، شامل: اطلاعات شخصی، رزومه، نمونه آثار قبلی، تصاویر بخش مسابقه، استیتمنت ها و… از میان۱۰۶۵۰ اثر، تعداد ۱۵۹ اثر را برای ورود به مرحله دوم انتخاب برگزیدند.
مجرد، با بیان اینکه؛ جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به سمت و سویی می رود که تعیین کننده و جریان ساز بوده و به یک برند تبدیل شده است، افزود: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، در سال های اخیر؛ با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های تعاملی و خلاقانه هنری و همچنین با قابلیت های نوین و تعامل گرا در قالب بهره مندی از یک یا چند رشته از ظرفیت های کلاسیک و جدید هنرهای تجسمی و ایده های اصیل و مفهومی هنرمندانه، منتشر می شود.
کیوریتور استانی جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گفت: تهران با ۱۰۱۴ هنرمند، اصفهان ۱۹۵ هنرمند، البرز ۱۷۷ هنرمند، خراسان رضوی ۱۷۳هنرمند و استان فارس با ۱۲۱ هنرمند بیشترین متقاضیان حضور در دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر هستند و استان اردبیل با ارسال۶۰ اثر از ۲۸ هنرمند، در حد میانی قرار دارند. همچنین، هنرمندان ۵۳ کشور برای حضور در این رویداد بزرگ هنری، ثبت نام و آثارشان را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند که کشور صربستان با ۲۲ هنرمند، پاکستان ۱۲ هنرمند، ترکیه۱۱ هنرمند، افغاستان۱۰ هنرمند، برزیل ۸ هنرمند، روسیه ۸ هنرمند، اوکراین ۵ هنرمند، ایالات متحده آمریکا ۵ هنرمند، چین ۵ هنرمند و کشور ازبکستان با ۴ هنرمند، بیشترین متقاضی دراین دوره را دارند.
وی اظهار داشت: این در حالی است که پیش از این؛ آثاری دیگری از رحمان مجرد، حسین ملکی، حجت مجرد، احمد شیخ زاده، رضا عیسی پور، قادر منصوری، نیما وقری، فیاض بهپور، جاوید خدمتی، محمدرضا بیرام پور، صفر گالشی، ناصر صادقی، کامل روحی، فرشید علیزاده، صابر صفایی، حسین فاطمی، میر مهدی سیدی و … از استان اردبیل در دوره های پیشین این جشنواره حضور داشته اند.
لازم به ذکر است؛ دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های هنری و پژوهشی با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، ۳ بهمن الی ۴ اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می شود.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه