شش گالری شیراز میزبان آثار چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام

شش گالری شیراز میزبان آثار چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیامReviewed by لیلا سلیمانی on Nov 14Rating:

نمایشگاه آثار برگزیده چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام در شیراز افتتاح می‌شود.
نمایشگاه عکس‌های برگزیده چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و نمایندگی فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) عصر سه شنبه ۲۳ آبان ساعت ۱۷ در شش گالری به طور همزمان آغاز به کار می‌کند.
این نمایشگاه تا اول آذر ماه در نگارخانه تار و پود، موزه گالری آب، گالری جم، گالری آشنا، گالری آبان و گالری سرو ناز در شیراز پذیرای علاقه مندان است.
چهارمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» – اجرایی شد که مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز این دوره خردادماه امسال با حضور ریکاردو بوسی رییس فیاپ از ایتالیا و مسئول جشنواره‌های فیاپ از لوگزامبورگ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در چهارمین دوره این جشنواره ۲۱ هزار و ۳۹۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۵ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که داورانی از فرانسه و ایران انتخاب آثار را برعهده داشتند. آثار برتر جشنواره در ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین، عمان، یونان، هنگ کنگ، آرژانتین، روسیه، عربستان، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، مقدونیه و شهرهای مختلف ایران و چندین شهر آفریقای جنوبی به نمایش گذاشته خواهد شد.
پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوعات «آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، خلاقه، گردشگری و تلفن» برگزار می‌شود. آخرین مهلت ثبت نام نیز دوم دی ماه ۱۳۹۶ تعیین شده و دبیری آن بر عهده علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) است.

 

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه