با Olympus E-M1 Mark IIعکاسی نجومی کنید.

عکاسی نجومی معمولا به تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد؛ اما اولمپوس این بار با ارائه‌ی یک مدل جدید، امکاناتی فراهم کرده است که بتوان به‌صورت دستی و بدون نیاز به سه‌پایه به عکاسی نجومی پرداخت.

وقتی بحث لرزش‌گیری تصویر مطرح می‌شود، هیچ گزینه‌ای بهتر از Olympus OM-D E-M1 Mark II نخواهد بود. یک عکاس اخیرا به این نتیجه رسیده که لرزش‌گیر اپتیکال پنج‌ محوره‌ی این دوربین به به اندازه‌ای مناسب است که می‌توانید با این غول به‌صورت دستی از راه شیری عکس بگیرید.

اولمپوس مدل OM-D E-M1 Mark II را بی‌نقص ارائه کرده و از نظر امکانات چیزی برای آن کم نگذاشته است؛ لرزش‌گیر تصویر ۶.۵ استاپ این دوربین (وقتی همراه با لنز Olympus به کار برود)، از لحاظ تئوری و به دلیل وجود حرکت چرخشی زمین، به حداکثر توان لرزش‌گیری رسیده است. حتی بدون لنز Oly، از لرزش‌گیری اپتیکال ۵.۵ استاپ بهره خواهید برد.

ولی اگر اعداد شما را فریب نمی‌دهند، شاید تجربه‌ی آورل مانیا در درک این مسئله در شرایط واقعی به شما کمک کند. به گفته‌ی مانیا، لرزش‌گیری تصویر به قدری خوب است که می‌توانید از راه شیری با نگه‌داشتن دوربین در دست و بدون استفاده از ترفند یا هیچ تکیه‌گاهی عکاسی کنید.

عکاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه