کاهش نویز در ایزوی بالا

ایزو نشان دهنده حساسیت حسگر تصویر است. هر گونه تغییر در ISO اصلی سازنده (کمترین به طور پیش فرض، که به تولید تصویر با کیفیت مطلوب منجر می شود) به نوعی اصلاح سیگنال الکتریکی است که منجر به نویز می شود.

بیشتر دوربین های DSLR در محدوده حداقل ایزوی خود عدی برابر ۱۰۰ یا ۲۰۰ دارند که در آن کیفیت بهبود پیدا نکرده است. با این حال برخی از شرکت های سازنده دوربین در منوی خود مقدار ایزوی پایین تر مانند ایزوی ۵۰ را پیشنهاد می کنند.

وقتی که از بیشترین مقدار ایزو استفاده می کنیم بیشتر دوربین ها حرف H را بصورت پیشوند مقدار عدد  f نشان می دهند. چنین تصاویری می توانند پر از نویز باشند اما این امکان را به شما می دهند که در شرایط بسیار کم نور نیز عکاسی کنید.

کاهش نویز در ایزوی بالا

قدم اول

تمام حالت های کنترل ایزو را که به صورت خودکار بسته به سرعت شاتر و دیافراگم یک ایزوی مناسب انتخاب می نند را خاموش کنید. همچنین باید تمام حالت های  صحنه را خاموش کنید و حالت نوردهی دستی و یا نیمه خودکار را انتخاب کنید.

کاهش نویز در ایزوی بالا

قدم دوم

اکثر دوربین های جدید یک دکمه اختصاصی ایزو بر روی بدنه خود دارند. از این دکمه استفاده کنید و با تغییر میزان ایزو ببینید در چه مقداری پیشوند L یا H را می بینید.

کاهش نویز در ایزوی بالا

قدم سوم

هرگونه تقویت یا کاهش سیگنال های الکتریکی که با کاهش نور به وجود می آیند، باعث نویز خواهند شد. در منوی دوربین خود جستجو کنید و کاهش دهنده نویز داخلی دوربین را روشن کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

بیشتر بخوانید:
تصاویرزیبا از پدیده شفق قطبی
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن