بازتابنده ها

بازتابنده هاReviewed by محمدرضا طائب on Mar 17Rating:
در مواجهه با نور شدید آفتاب ,یک عکاس حرفه ای از یک بازتابنده استفاده میکند. در واقع این بازتابنده ها به منظور حمل و نقل راحت تر تا حد امکان کوچک طراحی شده اند اما نه آنقدر کوچک که بتوانید آنرا در جیب خود بگذارید. همینطور شما به یک دستیار احتیاج دارید تا هنگام عکاسی آن را برایتان نگه دارد!
 این بازتابنده ها در انواع مختلف وجود دارند  و رنگ های سفید نقره ای و طلایی معمول ترین رنگ های آن ها میباشند. به نظر من به کمک بازتابنده می توانید در مناطقی که سایه وجود دارد کمی نور بیاندازید که نتیجه آن کاهش کنتراست کلی عکس است. با نزدیکتر یا دورتر کردن بازتابنده به سوژه عکاسی میتوانیم مقدار کنترست را دقیق تر تنظیم کنیم.
پشت این وسیله تیره است که کار مخالف بازتابنده را انجام میدهد.این قطعه به همان روش قبلی مورد استفاده قرار میگیرد اما به منظور افزودن سیاهی و خلق مناطق سایه دار  به عکس استفاده می شود و به آن “gobo”(نوعی پرده پارچه ای سیاه رنگ که در تلویزیون و سینما دوربین را از نور زاءد محفوظ نگه میدارد.)  می گویند.
gobo ها و بازتابنده ها در مد لباس  و  عکاسی های پر زرق و برق موارد استفاده ی زیادی دارند
اگرچه بازتابنده ها و  gobo ها همه جا کارساز نیستند اما برای همه عکاسان غیر حرفه ای آشنایی با آن ها و نحوه استفاده از آن با ارزش است. غلب شما میتوانید به وسیله ی یک کارت یا کاغذ روی یک دیوار سفید کار مشابه را انجام دهید.
کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
بستن