عکاسی با آیفون : تکنیک نوردهی طولانی در شب

چگونگی انجام این کار
برای گرفتن چنین عکسهایی باید slow shutter cam را از اپ استور بگیرید. slow shutter cam ویژگیهای خیلی جالبی را ارائه میدهد و ما قصد داریم بسیاری از ویژگیها را در طول امسال بررسی کنیم.
برای گرفتن چنین عکسهایی باید slow shutter cam را از اپ استور بگیرید. slow shutter cam ویژگیهای خیلی جالبی را ارائه میدهد و ما قصد داریم بسیاری از ویژگیها را در طول امسال بررسی کنیم.امروز بر امتداد نور تمرکز میکنیم. کاری که باید بکنید به این ترتیب است:

۱)آیفونتان را ثابت نگه دارید چونکه slow shutter cam قرار است یک سری عکس پشت سر هم بگیرد و از آنها یک عکس دربیاورد که امتداد پیوسته نور را به ارمغان میاورد. نباید در حین کار slow shutter cam آیفونتان تکان بخورد.میتوانید از سه پایه یا هر روش دیگری که بلدید برای ثابت نگه داشتن گوشی استفاده کنید.

۲) باید فلش دوربین آیفونتان را خاموش کنید.

۳) به اختیار خودتان: در slow shutter cam میتوانید با استفاده از گزینه selftimer در عکس گرفتن تاخیر ایجاد کنید. با این کار امکان تکان خوردن گوشی در حین زدن دکمه دوربین را کاهش میدهید. با این کار زمان بندی کمی مشکل میشود که این دیگر به عهده خودتان است.

۴) slow shutter cam را بر روی حالت “ light trail” بگذارید. حالتهای دیگری هم در این اپ هست که بعدا درمورد آنها و استفاده خلاقانه از آنها بحث میکنیم. فعلا به “ light trail” بپردازیم.

۵) سرعت شاتر را تنظیم کنید: کنترل سرعت شاتر مدت زمان باز بودن شاتر را مشخص میکند. برای مثال اگر آنرا روی ۱ بگذارید ۱ثانیه امتداد نور را ثبت میکند. اگر روی ۲ بگذارید ۲ ثانیه و الی آخر. برای عکس نمونه امروز من سرعت شاتر را روی ۱۵ تنظیم کردم تا بتوانم امتداد طولانیتری را ثبت کنم.

۶) حساسیت را تنظیم کنید. تنظیمات sensinitivity فقط در حالت light trail فعال میشود. این گزینه مشخص میکند که آیفون شما با چه سرعتی نور را ثبت کند. ۱ بالاترین حساسیت و ۶۴/۱ کمترین حساسیت است. برای این عکس من از ۸/۱ استفاده کردم.

۷) کمی جادوگری کنید! زمان موعود فرا رسیده است. وقتی آماده عکس گرفتن شدید باید slow shutter cam رافعال کنید تا هنگام عبور ماشین آماده باشد.

وقتی ماشین خواست عبور کند slow shutter cam را بزنید تا ببینید چه میکند.۷) کمی جادوگری کنید! زمان موعود فرا رسیده است. وقتی آماده عکس گرفتن شدید باید slow shutter cam رافعال کنید تا هنگام عبور ماشین آماده باشد.

وقتی ماشین خواست عبور کند slow shutter cam را بزنید تا ببینید چه میکند.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن