کسب بالاترین امتیاز لنز جدید سری ART سیگمال از DxOMark

کسب بالاترین امتیاز لنز جدید سری ART سیگمال از DxOMarkReviewed by محمدرضا طائب on Jan 30Rating:

لنز جدید ۸۵ میلی متری کمپانی سیگما با دیافراگم f/۱.۴ از سری ART موفق شد بالاترین امتیاز ممکن را از DxOMark دریافت کند.

در حوزه‌ی تولید لنز‌ برای دوربین‌های عکاسی، سیگما را باید یکی از پیشروترین کمپانی‌های موجود خواند.

لنز جدید سیگما موفق شده است امتیاز بیشتری در مقایسه با لنزهای سه گانه‌ی زایس کسب کند. این لنز امتیاز ۵۰ از DxOMark کسب کرده است، در حالی که لنز ۵۵ میلی متری زایس با دیافراگم f/۲ امتیاز ۴۸ کسب کرده بود.

البته باید به این نکته اشاره کرد که لنز سیگما دارای سایز بزرگ‌تر و همچنین قیمت بیشتری است. این لنز با قیمت ۱۱۹۹ دلار راهی بازار شده است. قیمت این لنز حتی از نسل‌ پیشین سری لنزهای Art نیز گران‌تر است.

DxOMark لنز جدید سیگما را چنین تشریح کرده است:

به‌صورت خلاصه، لنز جدید سیگما را باید یکی از بهترین لنز‌های ۸۵ میلی‌متری فول فریمی خواند که تاکنون مشاهده کرده‌ایم. این لنز شفافیت بالا و همگنی دارد. همچنین باید به دامنه‌ی دید بسیار عریض آن اشاره کرد که معمولا لنز‌های با سرعت بالا در داشتن این ویژگی‌ها به‌صورت یکجا به مشکل برمی‌خورند. هرچند تمام لنز‌های سری Art از نظر عملکرد بسیار فوق‌العاده هستند، اما آخرین نمونه عرضه‌شده در سطح بالاتری قرار دارد. این لنز از نظر عملکرد Milvus زایس و لنز Otus را با قیمت بسیار گران ۳۹۹۹ دلار پشت سر گذاشته است.

DxOMark در نهایت لنز ۸۵ میلی‌متری سیگما با دیافراگم f/۱.۴ را بزرگ و کمی گران خوانده، حال آنکه از نظر این وب‌سایت لنز مورد نظر از لحاظ کیفیت تصاویر، سرعت، شفافیت و ساخت بسیار خوب است.

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه