تاثیرگذارترین عکس های ۲۰۱۶ از نگاه رویترز

تاثیرگذارترین عکس های ۲۰۱۶ از نگاه رویترزReviewed by محمدرضا طائب on Dec 29Rating:

خبرگزاری رویترز (Reuters) یکی از بزرگترین آژانس‌های بین‌المللی خبری در جهان است. عکاسان شاغل در این خبرگزاری، در سرتاسر جهان پراکنده بوده و بزرگترین و مهمترین لحظات تاریخ را به ثبت می‌رسانند. سال ۲۰۱۶ روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و به شکرانه رسیدن سالی نو، خبرگزاری رویترز اقدام به انتشار تاثیرگذارترین عکس های سال ۲۰۱۶ کرده است.

این گاو شیرده در حال بو کردن و نوازش گربه‌ای در یک گاوداری در شهر گرنبی (Granby) کاناداست.

یک تنبل (Sloth)، میله گاردریل یک بزرگراه در اکوادور را چسبیده است. پلیس بزرگراه در حالی این جانور را دید که ظاهرا به خاطر گذر از جاده خسته شده و در حال استراحت بود. بنا به گفته‌ی رویترز ، این حیوان پس از معاینه دام‌ پزشک و اطمینان از سلامتی کامل، به زیست‌گاه طبیعی خود بازگردانده شد.

در سال ۲۰۱۶، تعداد ۲۳ پاندای غول‌پیکر (Giant Panda) در پایگاه پژوهشی تولید مثل پانداهای غول‌پیکر چنگدو (Chengdu)، شهری در استان سیچوان (Sichuan) کشور چین متولد شدند. در این تصویر، یکی از بچه‌پانداهای غول‌پیکر در حال افتادن از استیج بود که لحظه سقوط این حیوان دوست‌داشتنی، یکی از تاثیرگذارترین عکس های سال ۲۰۱۶ را رقم زد.

در این عکس یک هواپیمای کنترل از راه دور را مشاهده می‌کنید که در هنگام غروب آفتاب روز هالووین سال ۲۰۱۶ در شهر انسینیتاس (Encinitas) ایالت کالیفرنیا به پرواز درآمد.

این مدل هندی و قربانی اسیدپاشی، در حال آماده‌سازی جهت رفتن بر روی صحنه مد نیویورک در نمایشگاه مد بهاره/تابستانه سال ۲۰۱۷ در منطقه منهتن است. رشما قریشی (Reshma Quereshi) چند ماه پیش مورد حمله افراد اسیدپاش قرار گرفت.

این عکس در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۶ (۱۱ مرداد ۱۳۹۵) گرفته شده و بازدیدکنندگان یکی از ترسناک‌ترین پل‌های جهان در چین را به تصویر کشده است.

یک بازرگان ژاپنی محو تماشای زیبایی شکوفه‌های گیلاس در یکی از باغ‌های شهر توکیوی ژاپن است.

دو اسب سر خود را از پنجره کوچک اصطبلشان خارج کرده‌اند. این عکس در نزدیکی یکی از روستاهای کشور یونان و در تاریخ ۲۷ می ۲۰۱۶ (۷ خرداد ۱۳۹۵) گرفته شده است.

نگاه غضب‌ناک دختری به یک نیروی پلیس ضد شورش در جریان اعتراضات مردمی به سالگرد کودتای نظامی سال ۱۹۷۳ سانتیاگوی شیلی. این عکس در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۶ (۲۱ شهریور ۱۳۹۵) گرفته شد.

یک خدنگ راه‌راه (banded mongoose) در حال بازی کردن با کدوحلوایی هالووین، در یکی از باغ‌وحش‌های کشور چین است.

یکی از معترضین تغییر قانون کار در نانت فرانسه، در حرکتی جالب، گلوله حاوی گاز اشک‌آور را با استفاده از راکت تنیس به سمت پلیس ضد شورش فرانسه برمی‌گرداند.

بیورن (Bjorn)، پسربچه‌ای ۵ ساله، در ابتکاری جالب، با این دو پروانه بوفی (Owl Butterfly) لبخند می‌زند. این عکس، یکی از تاثیرگذارترین عکس های سال ۲۰۱۶ بود که در نمایشگاهی با نام پروانه‌های پرشور (Sensational Butterflies) واقع در موزه تاریخ طبیعی لندن به ثبت رسید.

 

کلاسهای عکاسی باشگاه عکاسان جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
بستن