پشتیبانی مانت E از لنزهای f/0.63

براساس اعلام سونی، مانت E می‌تواند از لنزهای f/0.63 پشتیبانی کند. لایکا پیش‌تر ادعا کرده بود مانت E سونی برای دوربین‌های فول‌فریم طراحی نشده است.

اواخر دی‌ سال گذشته، سونی a6400 با حسگر ۲۴ مگاپیکسلی و سریع‌ترین سیستم فوکوس خودکار معرفی شد. چند روز قبل، اخباری درباره مانت E سونی مطرح شد که یکی از نکات جالب این بود که محصول سونی حداکثر از دیافراگم f/0.63 پشتیبانی می‌کند.

پیش‌تر، لایکا ادعا کرده بود مانت E سونی برای دوربین‌های فول‌فریم طراحی نشده است. سونی در پاسخ به ادعای لایکا، این موضوع را در اولین دوربین مانت E که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد، بررسی کرد. سونی به این موضوع اشاره دارد که مانت E برای لنزهای f/1.0 بسیار کوچک است.

سونی ادعا می‌کند مانت E ازنظر تئوری، می‌تواند لنزهای f/0.63 را پشتیبانی کند که با مانت L لایکا برای f/0.63 و مانت RF کانن برای f/0.62 مقایسه‌شدنی است. براساس بررسی‌های سونی، مانت Z نیکون ازنظر تئوری، حداکثر از لنزهای f/0.58 پشتیبانی می‌کند که درعمل، سریع‌تر از نیکون با f/0.65 است.

البته باید در نظر داشته باشیم آنچه در تئوری محاسبه می‌شود، ممکن است درعمل متفاوت باشد. لنزهایی با چنین دیافراگمی آن‌قدر بزرگ و سنگین خواهند بود که کارکردن با آن‌ها سخت خواهد شد و البته قیمت گرانی هم خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:
فراخوان پنجمین جشنواره عکس دانشجویی ققنوس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن