معرفی لنز سامیانگ F1.2 برای دوربین‌های کانن

سامیانگ لنز ۳۵ میلی‌متری XP با دیافراگم f/1.2 را برای مانت EF دوربین‌های کانن معرفی کرد که با گشودگی حداکثر فوق‌العاده‌ی خود، یک لنز پرایم پرتره‌ی برای دوربین‌های فول فریم است.

لنز جدید سامیانگ در دل بدنه‌ی فلزی خود، از یک دیافراگم ۹ تیغه به همراه ۱۲ عدسی نوری در ۱۰ گروه بهره می‌برد که باعث ایجاد پس‌زمینه‌های بوکه عالی خواهند شد. به‌گفته‌ی سامیانگ، انحراف رنگی (Chromatic Aberration) به‌خوبی در لنز ۳۵ میلی‌متری ایکس پی کنترل شده است و با کمک فناوری پوشش چندگانه، پرتوهای نور نامطلوب (Lens Flare) و سایه‌اندازی (Lens Ghosting) لنز به میزان کمینه کاهش پیدا کرده‌اند. این دو اثر معمولا هنگامی به‌وجود می‌آیند که لنز به سمت یک منبع نور شدید مانند خورشید گرفته شده باشد.

اگرچه این لنز پرتره پرایم مخصوص دوربین‌های DSLR فول فریم طراحی شده است، اما می‌توان آن را برای دوربین‌های APS-C مثل ۷۷D و ۸۰D با فاصله‌ی کانونی معادل ۴۲.۵ میلی‌متر نیز استفاده کرد. لنزهای XP سامیانگ هم‌اکنون شامل مدل‌های ۸۵mm f/1.2، ۵۰mm f/1.2، ۱۴mm f/2.4 و لنز جدید ۳۵mm f/1.2 می‌شود که همگی برای مانت EF به‌کار می‌روند. هنوز قیمت این لنز به‌طور رسمی مشخص نشده است ولی به‌نظر می‌رسد با برچسب قیمت حدود ۹۰۰ دلار وارد بازار آمریکا شود. در جدول زیر می‌توانید ویژگی‌های لنز Samyang XP 35mm f/1.2 را مشاهده کنید.

مشخصات
نام مدل XP 35mm F1.2
محدوده گشودگی دیافراگم F1.2 تا F16
ساختار نوری لنز ۱۲ Elements in 10 Groups
عدسی‌ها ASP 2, HR 3, ED 1
پوشش UMC
فاصله کمینه‌ی فوکوس ۰.۳۴ m (1.115 ft)
بزرگترین نسبت بزرگنمایی x 0.17
اندازه فیلتر ۸۶.۰ mm
تعداد تیغه‌ها ۹
مانت Canon EF
زاویه‌ی دید Full Frame: ۶۴.۵˚

APS-C: ۴۴.۴˚

قطر بیشینه ۹۳.۰ mm
طول ۱۱۷.۴ mm
وزن
بیشتر بخوانید:
عکسهای برتر دنیای حیات وحش هفته‎

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن