رونمایی سونی از دو لنز ۶۰۰-۲۰۰ میلی‌متری و پرایم ۶۰۰ میلی‌متری

لنز‌های جدید سونی، گزینه‌ی ایده‌آلی برای عکاسان ژانر حیات وحش و ورزشی به شمار می‌روند.
پس از انتشار شایعات مختلفی از عرضه‌ی لنز‌های تله‌فوتو خانواده‌ی E-Mount، سونی ساعاتی پیش از جدید‌ترین لنز‌های مخصوص دوربین‌های فول‌فریم خود رونمایی کرد. سونی ۶۰۰ میلی‌متری F4 GM OSS و ۶۰۰-۲۰۰ میلی‌متری F5.6-6.3 G OSS، جدید‌ترین اعضای خانواده‌ی لنز‌های سری G هستند که برای عکاسان ورزشی و حیات وحش طراحی شده‌اند.
لنز FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS سونی از ۲۴ المان شامل انواعی با پراکنش حداقلی و غیرکروی بهره می‌برد. این لنز که عملیات فوکوس و زوم در آن به‌صورت داخلی و درون خود بدنه انجام می‌شود، به دیافراگمی با ۱۱ تیغه و موتور فوکوس خطی Direct Drive SSM مجهز است. حداقل فاصله‌ی سوژه از لنز برای فوکوس ۲.۴ متر و حداکثر بزرگ‌نمایی نیز ۰.۲ برابر عنوان شده است. لنز‌های سوپرتله همواره وزن زیادی دارند و نمونه‌ی ۶۰۰-۲۰۰ میلی‌متری سونی نیز از این قاعده مستثنی نیست و وزن ۲.۱ کیلوگرمی دارد.

دیگر محصول جدید سونی را لنز سوپرتله و پرایم ۶۰۰ میلی‌متری این شرکت تشکیل می‌دهد که با ۳ کیلوگرم وزن، رکورد سنگین‌ترین عضو خانواده‌ی لنز‌های E-Mount را به یدک می‌کند. البته در طراحی این لنز سعی شده تا توازن مناسبی در تقسیم وزن آن ایجاد شود تا وزن زیاد بخش جلویی لنز منجر به آزار عکاس در کاربری‌های طولانی مدت نشود. به‌گفته‌ی مدیران سونی، در این لنز که برچسب سری G Master را به همراه دارد، کیفیت بالا حرف اول را می‌زند.

لنز ۶۰۰ میلی‌متری سونی از ۲۴ المان شامل انواع غیرکروی، ED و با پوشش فلوئوریت بهره می‌برد. استفاده از یک جفت موتور خطی XD نیز فوکوس سریع و روان را به ارمغان می‌آورد. سونی در این لنز نیز همانند نمونه‌ی ۶۰۰-۲۰۰ میلی‌متری دربرابر شرایط آب‌و‌هوایی مقاوم بوده و همچنین از سیستم لرزشگیر داخلی با سه حالت عملکرد مختلف بهره برده است. حداقل فاصله‌ی فوکوس ۴.۵ متر و حداکثر بزرگ‌نمایی ۰.۱۴ برابر، دیگر مشخصات فنی لنز غول‌پیکر سونی هستند.
اگر فاصله‌ی کانونی ۶۰۰ میلی‌متری برای نیاز شما کافی نیست، در نظر داشته باشید که این لنز از تله‌کانورتر‌های ۱.۴ و ۲ برابری سونی نیز پشتیبانی می‌کند تا حداکثر فاصله‌ی کانونی ۱۲۰۰ میلی‌متر به ارمغان بیاید.
هر دو لنز جدید سونی از ماه اوت (مرداد‌ ماه) و با قیمت ۲۰۰۰ دلار برای مدل ۶۰۰-۲۰۰ میلی‌متری و ۱۳۰۰۰ دلار برای نسخه‌ی پرایم ۶۰۰ میلی‌متری، به‌فروش می‌رسند.
بیشتر بخوانید:
عکس های منتخب حیات وحش هفته سوم مارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن